Ajvar dodá pokrmům balkánskou jiskru

Připravujete rádi maso na grilu, pomazánky či zeleninová jídla a přemýšlíte, čím své recepty ozvláštnit či obohatit? Vyzkoušejte zeleninovou pochoutku z prosluněného středomoří – Ajvar Podravka dodá vašemu jídlu jedinečnou a plnou chuť zeleniny.

Ajvar je čistě zeleninová příloha z paprik a lilků původem ze slunného Chorvatska. Ten od Podravky je vyroben výhradně ze zeleniny nejvyšší kvality s garancí čerstvosti díky zpracování do 3 hodin od sběru. Ajvar Podravka je zcela bez „éček“ či alergenů a pro své jedinečné složení je oblíbený také u vegetariánů a veganů.

Nejdůležitější surovinou ajvaru je červená paprika, proto si Podravka pro své ajvary vyšlechtila vlastní odrůdy, které jsou schváleny a zapsány v Národním odrůdovém úřadu EU. Největšími přednostmi těchto paprik je intenzivní a stabilní červená barva, vysoký obsah sušiny, ale také poměrně synchronizované dozrávání v chorvatských nížinách regionů Podravina a Slavonie, což je pro výrobu ajvaru ideální.

Podravka dbá na vysokou kvalitu svých výrobků, proto se ajvar vyrábí pouze ze 100% čerstvých surovin, a proto také výroba probíhá jen 1x ročně.

Tato superpotravina* od Podravky obsahuje pouze přírodní ingredience zpracované přírodní cestou, tzn. neobsahuje konzervanty ani umělá barviva, je tedy vhodná pro vegetariány i vegany, má nízkou kalorickou hodnotu, je bohatá na beta-karoten a vitamín C. Ajvar Podravka má pro lidský organismus stejně prospěšné vlastnosti jako čerstvá zelenina, proto může být použit jako její náhrada např. v zimním období.

Díky skvělým vlastnostem, ale také poctivé a plné chuti je Ajvar Podravka nejprodávanějším ajvarem v regionu Adria – domovině ajvaru. Vzhledem k časově náročnosti na jeho přípravu spousta milovníků ajvaru v dnešní uspěchané době raději sáhne po tomto výrobku od Podravky, který ve variantě jemný i ostrý v roce 2016 získal mezinárodní ocenění chutě a kvality Superior Taste Award.

*Zdroj: Mintel Group LTD; Product innovation 06/2017

Další informace a spoustu receptů s ajvarem najdete na www.podravka.cz

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty