reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek
Autor: archiv Cukrárna Alchymista Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek

Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek, kde si vychutnáte skvělý dortík

Lukáš Otys se s námi podělil o své tipy na krásné kavárny a cukrárny, kde si užijete parádní babí léto na zahrádce. A nemusíte se jen kochat! Na těchto místech si i pochutnáte – mají totiž moc dobré dorty a zákusky ke kávě.
klaram , 05.09.2018

reklama

Až na půdu

Kavárna Až na půdu je podle mě to nejlepší co město Písek nabízí. Schody, které opravdu vedou až na půdu, vás dovedou do země nezemě, kde panují časy skvělé kávy a výtečných sladkých i slaných pokrmů. A ta zahrádka ve dvoře? NEBE!

Jungmannova 11, Písek

www.facebook.com/aznapudu

Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek  Foto: Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek , Foto: archiv Až na půdu

Cukrárna Alchymista

Kéž bych byl alespoň na chvíli ženská, abych zde mohl zcela legitimně používat slova jako: rozkošný, pohádkový, magický, možná bych někde vzadu v hlavě vyhrábnul i slovo rozkošňoučký? Nojo! Nicméně přesně taková cukrárna Alchymista na pražské Letné a především její zahrádka skutečně je! Možná jí budete znát z časopisů o jídle, nedivím se, je opravdu fotogenická! A člověk se zde cítí jako Lukáš v říši divů.

Jana Zajíce 7, Praha 7

www.alchymista.cz

Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek  Foto: Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek , Foto: archiv Cukrárna Alchymista

GALERIE Cafe

Galerie cafe je takové 4v1. Nebo možná i víc v jednom! Je to kavárna, galerie, hrnčírna, divadlo, no prostě multifunkční prostor radost pohledět! Interiér je hravý a zahrádka je fakt jako z pohádky. Malá, útulná, intimní atmosféra, až pojedete z hradu Loket, tak tohle je na rande jako dělaný!

T.G.Masaryka 36, Loket

www.galerieloket.cz

Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek  Foto: Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek , Foto: archiv Galerie cafe

Kavárna Čekárna

Skvělý dorty, skvělá káva a zahrádka, na který se pořádají nejrůznější kulturní i prodejní akce. Oáza zeleně v širším centru Prahy. Na nic nečekejte a běžte do Čekárny, tohle musíte zkusit!

Vratislavova 8, Praha 2

www.kavarnacekarna.cz

Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek  Foto: Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek , Foto: archiv Kavárna Čekárna

Kavárna a hostel Long Story Short

Jo, je to hostel. Ale takovej designovej skvost jste neviděli! Takže pokud máte rádi dobrodružství a taky krásno, určitě doporučuju se tady ubytovat, a to nejen kvůli útrobám Long Story Short, ale také kvůli rozlehlé zahrádce obklopené zelení a příjemným večerním světlem. Tady si dejte sladký klidně i večer! (A skleničku prosecca.)

Koželužská 945/31, Olomouc

www.longstoryshort.cz

Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek 10 Foto: Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek 10, Foto: archiv Kavárna a hostel Long Story Short

Káva s párou Litoměřice

Něco pro milovníky vláčku, mašinek, páry! Jestli jste jako malí, nebo klidně i velcí, tohle milovali, určitě se zastavte na zahrádce v Kavárně s párou v Litoměřicích. Dýchne na vás dětství, a to prostě vždycky pěkně voní!

Jarošova 32, Litoměřice

www.kavasparou.cz

Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek  Foto: Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek , Foto: archiv Káva s párou

Dvorek Bořetice

Takový to, když ti někdo něco doporučí, a ty už si uprostřed cesty myslíš, že si z tebe prostě udělal ... dobrej den. O Dvorku Bořetice se hodně mluví, a proto pak člověk stejně nečeká, že k jeho nalezení potřebujete kompas, lišejníky a jasně, google. Dvorek pořádá vynikající snídaně, mají dorty od Šárky Divácké ze Sorry pečeme jinak, o té až jindy, skvělý kafe, domácí limonády... Ta atmosféra cihlového dvorku a posezení ve stodůlce se nedá popsat, to se musí zažít. Prostě jeďte nahoře ke kostelu a teprve tam si dejte dort a víno!

Bořetice 188

www.dvorekboretice.cz

Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek  Foto: Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek , Foto: archiv Dvorek Bořetice

Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek  Foto:

Ella má kávu

Krásná cukrárna se zahrádkou a jezírkem! Prostě takový Labutí jezero mezi cukrárnama. Jestli si chcete vyrazit třeba na výlet na kole, což já upřímně teda nedělám, dojeďte si sem, říkali mi, že je tu cyklostezka. A já říkám, že ta zahrádka a sladký sortiment je vyloženě boží!

Hlavní 365, Štěchovice

www.facebook.com/EllamaKavu

Cafe Momenta

Jestli pořád nemáte dost města a chcete ho doslova dýchat, vyzkoušejte třeba brněnskou zahrádku v Cafe Momenta. Brno je pěkný a Zelňák ještě víc. Má atmosféru a to nejen zeleninovou. Doporučuju!

Zelný trh 2, Brno

www.cafe-momenta.cz

Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek  Foto: Lukášův dortoblog: 9 krásných zahrádek , Foto: archiv Café Momenta

Lukáš Otys Foto:

Dorotblog

Hledáte tipy, kde si dát nejlepší dortík s kávou, kde je příjemné posezení a kde koupíte nejlepší pralinky či narozeninový dort?

Jmenuju se Lukáš Otys a miluju sladký! Z týhle vášně vznikl #dortoblog, který mapuje cukrárny, sladkosti, zážitky i příběhy. Každou první středu v měsíci pořádám sladkou výzvu o super ceny, potřebuju v tom hledání prostě pomoct!

Sledujte mě na instagramu @lukasotys a @lukasuvdortoblog

reklama

Související témata: cukrárna , kavárna , kam za jídlem , zahrádka

reklama

Přečtěte si také