reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Krůtí stehna na jalovci a bylinkách
Autor: V kuchyni vždy otevřeno Krůtí stehna na jalovci a bylinkách

Krůtí stehna na jalovci a bylinkách

Hodnoceno: 2x
Takto připravená krůtí stehna můžete podávat se šťouchanými bramborami, kaší nebo bramborovým knedlíkem. Jsou ale tak dobrá, že si je s klidem můžete užít jen jako samotnou obíračku!
do 1 hodiny
2 porce

reklama

Postup

  1. Cibuli a slaninu nakrájejte na kostičky a orestujte je v pekáčku na másle spolu s bobkovým listem a pár kuličkami jalovce.
  2. Zbytek jalovce nadrťte najemno v hmoždíři. Stehna osolte, opepřete, vetřete do nich podrcený jalovec a poprašte moukou.
  3. Vložte je do pekáčku ke směsi včetně možného opadaného koření a ze všech stran je opečte. Podlijte asi deckou vody, přiklopte a na mírném plameni duste cca 20 minut. Občas obraťte.
  4. Pak vložte ještě přiklopený pekáč do trouby vyhřáté na 220 °C a pečte půl hodiny. Podle potřeby podlévejte nepatrně vodou. Pak odklopte (pokud je již maso měkké) a dopečte dozlatova. Stehna vyjměte, výpek zaprašte asi lžící mouky, důkladně promíchejte a ještě provařte. Můžete podávat.

Krůtí stehna na jalovci a bylinkách 2 Foto: Krůtí stehna na jalovci a bylinkách; foto: V kuchyni vždy otevřeno

V kuchyni vždy otevřeno Foto:

V kuchyni vždy otevřeno

Food blog V kuchyni vždy otevřeno vznikl v únoru 2014 a od té doby ho Andrea Motlíková plní recepty, které by měly být inspirací pro každého, kdo doma vaří pro svou rodinu, stejně jako autorka blogu.

V obsahu webu najdete především širokou nabídku rychlých večeří z české i světové kuchyně, předkrmy, polévky, ale i oblíbené moučníky nebo třeba recepty na domácí sirupy. Andrea používá hlavně sezonní a dostupné suroviny, spoustu z nich si pěstuje i na své zahradě.

Jak Andrea sama říká: „Na vaření mne baví to, že je to velice kreativní činnost. Někdo rád maluje, jiný háčkuje, prostě každý si najde to svoje naplnění v něčem jiném. A tahle moje záliba je myslím ku prospěchu i celé širší rodiny a doufám, že i ku prospěchu čtenářů mého blogu.“

reklama