zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Osvěžující letní drinky
Autor: archiv Wine Food Market Osvěžující letní drinky

Tipy na 3 nové osvěžující drinky, co vám zpříjemní léto

V horkých dnech, kdy sluníčko pálí a jazyk se nám často lepí na patro žízní, je dobrý drink k nezaplacení. Většina z nich se hodí jak na party s přáteli, k posezení při západu slunce na balkóně, tak i pro chvíle slavnostní.
klaram , 21.07.2017

reklama

Zapomeňte na ohraný Sex on the beach či Pina coladu a zkuste variace, kterými oslníte. Tři skvělé recepty na neotřelé drinky pro vás připravil Lukáš Dvořák, vedoucí Tržnice Wine Foodu na Smíchově.

Mimosa

Osvěžující letní drinky  Foto:

Mimosa je ideální způsob, jak přivítat nový den. Perfektně vás naladí a zároveň osvěží. V jednoduchosti je síla, což tento nápoj splňuje do posledního puntíku. Jeho příprava vám nezabere víc než pár chvilek.

• 100 ml Prosecco

• 80 ml pomerančový fresh

• kůra z pomeranče

Do sektové nebo vinné sklenice nalijte Prosecco a zalijte pomerančovým freshem. Pro větší osvěžení můžete přidat kostky ledu a sklenici ozdobit kůrou z pomeranče (chemicky neošetřeného).

Osvěžující letní drinky - Mimosa Foto: Osvěžující letní drinky - Mimosa, Foto: archiv Wine Food Market

Campari Milano

Campari Milano je skvělý drink pro letní večery. Jedná se o vylepšenou verzi Campari Spritz a jeho základ tvoří Campari a Prosseco s přidáním sirupu z bezového květu a pár lístků čerstvé máty, které drinku dodají nasládlé aroma, neočekávanou chuť a skvělé osvěžení. Ani jeho příprava vám nezabere moc času.

Osvěžující letní drinky  Foto:

• 40 ml Campari

• 100 ml Prosseco

• 30 ml bezinkového sirupu

• pár lístků čerstvé máty

• kostky ledu

Do vinné sklenice nasypte kostky ledu, na ně nalijte Prosseco, poté bezinkový sirup a až na konec přijde na řadu Campari. Konečný výsledek dolaďte pár lístky čerstvé máty, které jemně promněte v prstech, aby uvolnily vůni a chuť.

Osvěžující letní drinky - Campari Milano Foto: Osvěžující letní drinky - Campari Milano, Foto: archiv Wine Food Market

Nonino Frozen

Osvěžující letní drinky  Foto:

Tento drink bude chutnat těm, kteří mají rádi oblíbené kubánské Mojito. Příprava je velmi jednoduchá a určitě s ním prožijete příjemné letní večerní chvíle.

• 50 ml Grappa Amaro Nonino Quintessentia

• šťáva z jedné limetky

• 12 g třtinového cukru

• soda

Připravte si sklenici na whisky a do ní nasypte ledový crash (drcený led) a zalijte grappou Amaro Nonino Quintessentia. Do drinku vymačkejte šťávu z půlky limetky a k tomu přidejte lžičku třtinového cukru. Vše pořádně promíchejte a doplňte sodou. Nakonec sklenici ozdobte lístky čerstvé máty.

Osvěžující letní drinky - Nonino Frozen Foto: Osvěžující letní drinky - Nonino Frozen, Foto: archiv Wine Food Market

Připravila Klára Michalová

Osvěžující letní drinky z Prosecca

Naučte se tři dokonalé letní drinky z Prosecca

Nové letní drinky

Vyzkoušejte 12 nových letních drinků, které jsou zábavné a příjemně osvěžující

reklama

Související témata: letní drinky , jak na to , míchání drinků , letní koktejly , recepty na koktejly , osvěžující nápoje

reklama

Přečtěte si také