Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Fazolový kotlík se sýrovými krutony

4 porce
do 1,5 hodiny
Fazolový kotlík se sýrovými krutony
Fazolový kotlík se sýrovými krutony Autor: isifa.com
Pokud chcete, aby si zelené fazolky zachovaly při vaření svoji svěží barvu, spařte je v hrnci vařící vody asi na 2 minuty, slijte je a propláchněte pod studenou tekoucí vodou. Do hrnce je pak vraťte až na posledních pár minut vaření.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Ve velkém hrnci rozpalte olej, přidejte celer a sladkou bramboru a vařte asi 5 minut. Přidejte papriku a vařte dalších pár minut, potom vmíchejte vývar. Přiveďte do varu a nechte probublávat 10 minut.
  2. Přidejte zelené fazolky a vařte dalších 5 minut, pak přidejte fazole a 5 minut je nechte důkladně prohřívat. V hrnci rozmáčkněte pár kousků brambor a fazolí, aby se šťáva zahustila. Dochuťte solí a pepřem a zkuste, zda jsou brambory správně měkké.
  3. Mezitím opečte kousky ciabatty po jedné straně, potom plátky otočte, přidejte na ně lístky tymiánu a nastrouhaný sýr a opečte dohněda. Podávejte kotlík s plovoucími tousty.
Reklama

Fazolový kotlík se sýrovými krutony Foto:

Fazolový kotlík se sýrovými krutony                                                                   Foto: isifa.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama