Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Čokoládové muffiny s pikantním sirupem

4–6 porce
do 30 minut
Čokoládové muffiny s pikantním sirupem
Čokoládové muffiny s pikantním sirupem Autor: Sweet pixel blog
Jednou za čas je potřeba provětrat formu na muffiny. A tak se tu dnes v celé své kráse a chutnosti představují klasické čokoládové muffiny s netradiční polevou navrch.
Reklama

Suroviny (4–6 porce)

na muffiny:

Reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C.
  2. Smíchejte mouku, kakao, sůl a máslo a prsty zpracujte. Poté přidejte cukr, 85 ml vody, šlehačku a vejce. Důkladně rozmixujte. Přidejte nahrubo nakrájenou čokoládu a vařečkou zamíchejte.
  3. Směs dejte do papírových košíčků umístěných v plechu na muffiny. Posypte najemno nasekanou čokoládou a pečte 12–15 minut.
  4. Ingredience na sirup smíchejte s 200 ml vody, přiveďte k varu a vařte asi 20 minut. Nalijte do konvičky a při podávání muffiny polijte sirupem.
Reklama

Čokoládové muffiny s pikantním sirupem Foto: Sweet pixel blog

Čokoládové muffiny s pikantním sirupem, foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama