Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

S Klárou v kuchyni #1

Pečené kuře na neděli
Pečené kuře na neděli Autor: Klára Michalová
Vypadá to, že zima je definitivně za námi, což ve mně vzbuzuje touhu po nových jídlech. V zimě jsem úplně spokojená s kotlem kouřící polévky nebo kopcem těstovin. Ale jak začne být hezky, začnu se jídlem nejen krmit, ale i bavit.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V březnu jsem měla kulinárních zážitků přehršel. Začalo to pro mě velmi netradičně... Jako šéfredaktorka webu o jídle jsem byla pozvaná do odborné poroty Volby spotřebitelů o nejzajímavější nový výrobek, který byl uveden loni na trh. Bylo to velmi zajímavé, mezi nominovanými výrobky byli jak velcí hráči, tak malé výrobny a farmáři. Vcelku je ovšem jasné, že trh se posouvá k vyšší kvalitě, spousta výrobků bylo bio nebo z netradičních surovin. Vítěze vám prozradit nemůžu, ale snad můžu alespoň naznačit, že porota byla nakonec velmi progresivní a vybrala výrobek, který určitě překvapí :)

Volby spotřebitelů 2014 aneb Bylo z čeho vybírat... :) Foto: Klára Michalová

Volba spotřebitelů 2014 aneb Bylo z čeho vybírat... :) Foto: Klára Michalová

 

V březnu také odstartovala sezona farmářských trhů. Z toho mého prvního už jsem vám reportáž napsala...

Farmářské trhy startují

Nová sezona farmářských trhů odstartovala na výbornou


Opravdu gurmánský zážitek jsem si užila na oslavě narozenin mé sestřenice. Pozvala nás do italské restaurace Casa De Carli v pražské Vězeňské ulici. Na začátek jsme ochutnali výběr italských předkrmů – tatarák z lososa s mangem, vitello tonnato – což je na tenké plátky nakrájená upečená telecí svíčková s omáčkou z tuňáka a samozřejmě Mozzarella di Bufala s cherry rajčátky. Jako primi piati bylo rajčatové risotto s kozím sýrem. Bylo božské... Tak božské, že jsem ho nejdřív snědla, a pak si teprve uvědomila, že jsem ho nevyfotila :) Jako hlavní chod se servírovala Tagliata z vysokého roštěnce s uzenými bramborami a zeleninou. Maso bylo výtečné, šťavnaté, ale mě naprosto uhranula příloha. Brambory měly opravdu velmi výraznou kouřově uzenou chuť. Na závěr přišla samozřejmě sladká tečka ve výběru dezertů. Všechny vypadaly krásně a ještě lépe chutnaly. Zkrátka, večer se vydařil a na to rajčatové risotto si tam určitě někdy zajdu na oběd...

S Klárou v kuchyni n.1 3

S Klárou v kuchyni n.1 6Po oslavě jsem u sestřenice zůstala na návštěvě a jak je zvykem, pekly jsme kuře k obědu. Vím, že to není nic speciálního, ale musím ho zmínit, protože to bylo naše první letošní společné kuře :) Navíc se mi povedla fotka, tak by byla škoda ho sem nedat :) Normálně ho pečeme na rožni, ale byly jsme po tom večírku trochu líné manipulovat s jehlicí, tak jsem to kuře nařízla a do pekáče rozprostřela, abychom nepřišli o kůžičku. (viz. úvodní foto) A zatímco se kuře peklo, mohly jsme se opalovat i my, protože slunce svítilo jako o život.

S Klárou v kuchyni n.1 4

 

Pak tu mám pro vás jeden tip na nákup. Na kuchařském kurzu o asijské kuchyni, který pořádal časopis Gurmet, nám šéfkuchař Tomáš Kalina prozradil, která je podle něj nejlepší ústřicová omáčka. Je thajská, s obrázkem kuchařky na etiketě. Všichni jsme si ji vyfotili, že se po ní poohlédneme ve vietnamských večerkách a co myslíte...? Já ji našla hned v té první, vedle studia, kde jsem byla na kurzu. Takže asi nebude tak těžké ji sehnat :)

K čemu se tato omáčka hodí si můžete přečíst v reportáži:

Účastníci kurzu Jak chutná Asie

Už vím jak chutná Asie


A na závěr se musím pochlubit s jedním mým „poprvé“. Poprvé jsem škvařila sádlo. Tak, není to nic světoborného, ale pro mě to bylo dobrodružství. A vzniklo to náhodou. Kolegyně Martina požádala svou maminku, která se chystala na zabijačku, aby jí přivezla sádlo. Očekávala skleničku a místo toho dostala tašku s balíkem čerstvě odříznutého sádla. Tak jsme se do toho bez bázně a hany pustily a dopadlo to dobře!!!

Domácí sádlo se škvarkama v procesu Foto: Klára Michalová

Domácí sádlo se škvarkama v procesu. Foto: Klára Michalová

 

Přeji vám krásné jarní dny a neméně krásné kulinární zážitky!

Klára Michalová

šéfredaktorka Prima Fresh

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama