Speciály

Svěží recepty z borůvek

Sezona borůvek je v plném proudu a tyhle modré krásky si zaslouží čestné místo v našich kuchyních. Proto jsme pro vás vybrali skvělé recepty, které borůvky promění v báječné dobroty.

Borůvky naštěstí v našich lesích rostou poměrně hojně, a i když jejich sběr vyžaduje jistou trpělivost, odměna za to je vysoká. Borůvky totiž nejen skvěle chutnají, ale jsou také velice zdravé. V poslední době oblíbený termín superfood se na ně vyloženě hodí, mají totiž spoustu zdravotních benefitů.

Například jsou významným zdrojem vitaminu C, stačí sníst malou mističku a máte pokrytý celodenní příjem. Důležitý je také vysoký obsah antioxidantů, dále snižují hladinu cholesterolu v krvi, zlepšují imunitu, jsou dobré na oči, mají protistresový účinek a ještě se po nich hubne. Pravda, pokud je konzumujete v koláčích, tak to úplná dietka není, ale aspoň se to trochu vyrovná :)

A právě koláče, lívance, poháry a zmrzliny – tam všude jsou borůvky prostě nenahraditelné. Vždyť co by to bylo za léto bez borůvkového koláče s drobenkou?

Osvěžte svůj repertoár a vyzkoušejte některý z našich borůvkových receptů:

Recepty