Těstoviny s hráškem a šunkou

Doba přípravy:
Počet porcí: 4–6
Těstoviny s hráškem a šunkou Foto:
Těstoviny s hráškem a šunkou
Foto: Jednoduchá kuchyně

Jednoduchá zdravá rychlovka s perfektně dotaženou chutí. Vyzkoušejte tyto vyloženě jarní těstoviny, ve kterých se snoubí sladkost hrášku s výraznou uzenou chutí šunky. Důkaz, že k přípravě dobrého jídla stačí jen pár pečlivě vybraných surovin.

Suroviny
máslo 4 lžíce
jeden 0,5 cm tlustý plátek parmské šunky, nakrájený na kostičky 120 g
malá cibule, nakrájená najemno 1 ks
mražený nebo čerstvý cukrový hrášek 300 g
hladkolistá petžel, nasekaná nadrobno 1 svazek
450 g sušených nebo 675 g čerstvých špaget (nebo tenkých nudlí linguine)
parmezán, najemno strouhaný – k podávání
Postup
1

Ve velkém hrnci přivedeme k varu osolenou vodu.

2

Na středním žáru v pánvi rozpustíme máslo. Na tuk dáme šunku a cibuli, které za občasného promíchání smažíme asi 10 minut, dokud cibule nezesklovatí. Přidáme hrášek (ten čerstvý předem povaříme doměkka, což trvá 5 až 10 minut) a pokračujeme, dokud se řádně neprohřeje. Do směsi vmícháme petržel a dochutíme ji solí a pepřem.

3

Mezitím uvaříme těstoviny. U sušené verze se řídíme pokyny na obalu; čerstvé vaříme 30 až 60 vteřin doměkka, avšak na skus.

4

Hotové těstoviny přecedíme a vyklopíme do zahřáté mísy. Přidáme směs z pánve a oboje promícháme. Podáváme v zahřátých polévkových talířích. Vedle dáme na stůl misku s parmezánem.

Jednoduchá kuchyně

Jednoduchá kuchyně

James Peterson

V nové kuchařce z nakladatelsví Ikar nejdete více než 200 pokrmů, které za necelou hodinu servírujete na stůl. Bohatý pramen námětů pro zaneprázdněné domácí kuchaře a vynalézavé možnosti pro všední večeře, rychlé a snadné snídaně, pohoštění na party nebo dezerty vykouzlené na poslední chvíli.

Každodenní kuchařská rutina povznesená do říše vynikajících jídel, která nemusí být ani složitá ani časově náročná. S neocenitelnými obměnami šéfkuchaře může každý sebejistě nahradit obtížně dostupné přísady sortimentem, jenž má běžně po ruce.

Rady, jakými základními potravinami zásobit spíž, abyste si každodenní vaření usnadnili. Tipy, jakou nenahraditelnou kuchyňskou výbavu si pořídit. Zdroj inspirace pro všechny, kteří chtějí doma vařit jednoduše: pro nováčky i zkušené borce, lidi věčně v časové tísni i ty, kteří si mohou dovolit volné tempo, povahy ležérní i vážné.

Videa

reklama

reklama