Pikantní melounový salát

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Pikantní melounový salát  Foto:
Pikantní melounový salát
Foto: Kublanka.cz

Meloun je skvělý sám o sobě, perfektně pasuje do letních drinků nebo z něj můžete udělat zmrzlinu. Překvapivě dobře se ale také snoubí se slanými a pikantními chutěmi. Vyzkoušejte to třeba na tomto receptu, mile vás překvapí!

Suroviny
vodní meloun bez pecek, zbavený kůry 4 plátky o tloušťce 3 cm
sýr Feta 200 g
solená pražená dýňová semínka 4 lžíce
papričky jalapeño 1–2 ks
směs listových salátů
Nakládaná cibule:
středně velká červená cibule 1/2 ks
rýžový ocet 100 ml
voda 30 ml
cukr krupice 1/2 lžíce
sůl 1/2 lžičky
Dresink:
červený vinný ocet 40 ml
med 1 lžíce
uzená mletá paprika 1 lžička
kajenský pepř 1/4 lžičky
hrubozrnná hořčice 1 lžička
sůl
Postup
1

Minimálně 2 hodiny před podáváním si připravte cibuli. Nakrájejte ji na tenké nudličky. Ve skleněné uzavíratelné nádobě smíchejte rýžový ocet s vodou, cukrem a solí. Jakmile se cukr i sůl rozpustí, přidejte nakrájenou cibuli, sklenici uzavřete a nechte marinovat v lednici. Naložená cibule v lednici vydrží až 2 dny.

2

Těsně před podáváním připravte dresink z olivového oleje, červeného vinného octa, medu, uzené papriky, kajenského pepře a hrubozrnné hořčice. Promíchejte a dochuťte solí.

3

Kolečko melounu položte na jeden talíř. Na něj rozložte listový salát, naloženou cibuli, kterou jste nechali okapat od přebytečného láku, rozdrobený sýr Feta a na kolečka nakrájené jalapeños papričky.

4

Bezprostředně před podáváním salát zakápněte připraveným dresinkem a posypejte dýňovými semínky.

Pikantní melounový salát 2 Foto:

Pikantní melounový salát  Foto:

Pikantní melounový salát, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Videa

reklama

reklama