Mrkvové smoothie s mangem a banánem

Doba přípravy:
Počet porcí: 2
Mrkvové smoothie s mangem a banánem  Foto:
Mrkvové smoothie s mangem a banánem
Foto: archiv Hollandia

Vyzkoušejte mrkvové smoothie v kombinaci s exotickým mangem, kokosovým olejem a banánem a nechte se unést na vlně nových překvapivých chutí. Když přidáte ještě kvalitní jogurt, dostanete oranžovou jarní svačinku, která vás zasytí a díky sladkému ovoci i dobře naladí.

Suroviny
mrkev 1 kg
bílý jogurt (např. Hollandia) 2 lžíce
kokosový olej 1 lžička
mango 1/2 ks
banán 1 ks
Postup
1

Smoothie jsou mimořádně snadné na přípravu, všechno totiž stačí jen omýt a rozmixovat, případně odšťavnit. Na začátek si tedy očistěte mrkev a s pomocí odšťavňovače z ní získejte šťávu. Kilo mrkve by mělo postačit na 600 ml tekutiny, záleží však na konkrétním robotu a obsahu vody v zelenině.

2

Hotovou mrkvovou šťávu přelijte do mixéru a doplňte nakrájeným banánem, mangem, kokosovým olejem i jogurtem. Vše rozmixujte na hladkou směs a ihned podávejte.

PRIMA TIP: Před mixováním můžete do smoothie přidat ještě 2 polévkové lžíce ovesných vloček. Koktejl tak bude víc sytý a nabitý vlákninou, takže zvládne plnohodnotně nahradit i rychlou svačinu nebo snídani.

Mrkvové smoothie s mangem a banánem  Foto: Mrkvové smoothie s mangem a banánem; foto: archiv Hollandia

Článek

Smoothie - zdravý nápoj pro tělo i duši  Foto:

Zkuste 3 nové recepty na smoothie – zdravý nápoj pro tělo i duši

Konečně se dá nakoupit spousta čerstvého, voňavého a chutného ovoce i zeleniny. Jaro a léto zkrátka přímo vybízejí k tomu využít veškeré dostupné dary přírody v kuchyni....

Videa

reklama

reklama