Jablečný koláč s ořechy a čokoládou

Doba přípravy:
Jablečný koláč s ořechy a čokoládou Foto:
Jablečný koláč s ořechy a čokoládou
Foto: archiv Kublanka

Když dáte dohromady jablka, oříšky a čokoládu, nemůže z toho vzniknout nic špatného! Dokáže vám to i tento perfektní koláč. ;)

Článek

Honzovy makové a tvarohové buchty Foto:

Buchty a koláče jako základ domácí kuchařky

V sobotní lekci praktického domácího vaření představila Karolína rodinný recept na buchty plněné čokoládou. Právě na takové sladkosti byly české ženy expertkami. Ne každé...
Suroviny
máslo 90 g + na vymazání formy
cukr krupice 90 g + na vysypání formy
minimálně 50 % čokolády 90 g
mleté lískové oříšky 90 g
rum 1 lžíce
vejce, žloutky a bílky zvlášť 3 ks
špetka soli
zelená jablka 3–4 ks
hrst celých lískových oříšků bez slupky
moučkový cukr na podávání
Postup
1

Pečicí troubu předehřejte na 180 °C. Dno otevírací dortové formy o průměru 20–25 cm vyložte pečicím papírem a celou formu vymažte máslem.

2

Boky formy vysypte krupicovým cukrem. Na vodní lázni (nebo v mikrovlnné troubě) rozehřejte za občasného míchání máslo s nalámanou čokoládou. Jakmile je směs dokonale hladká, vmíchejte 1 lžíci rumu a směs nechte mírně vychladnout.

3

Mezitím vyšlehejte v dokonale odmaštěné míse bílky se špetkou soli dotuha. V jiné míse vyšlehejte žloutky s cukrem do pěny, do které po částech a za stálého šlehání zapracujte mírně vychladlou směs čokolády a másla.

4

Poté vmíchejte jemně mleté lískové oříšky. Jako poslední po částech stěrkou jemně zapracujte vyšlehané bílky (těsto pouze stěrkou obracíme). Těsto vlijte do připravené formy a povrch uhlaďte stěrkou.

5

Těsto poklaďte na plátky nakrájenými půlkami jablek a celý koláč posypte nahrubo nakrájenými lískovými oříšky. Pečte v předehřáté troubě 35–40 minut.

6

Upečený koláč nechte mírně vychladnout ve formě a poté ho velmi opatrně přendejte na mřížku, kde ho nechte zcela vychladnout. Před podáváním jemně pocukrujte moučkovým cukrem.

Jablečný koláč s ořechy a čokoládou 2 Foto: Jablečný koláč s ořechy a čokoládou; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma, Foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

Videa

reklama

reklama