Asijské závitky s avokádem a uzeným tofu

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Asijské závitky s avokádem a uzeným tofu Foto:
Asijské závitky s avokádem a uzeným tofu
Foto: Kuchařinka.cz

Tyto nesmažené závitky jsou velmi lehké a vůbec nejsou mastné. A protože se jedí zastudena, můžete si je připravit jako super pohoštění a nemusíte se bát, že vám vychladnou. Místo tofu lze použít krevety a nebo dlouho pečený bůček.

Suroviny
uzené tofu 1 balení
třtinový cukr 1 lžíce
sezamový olej 1 lžíce
zralé avokádo 1 ks
rýžové nudle 1 hrst
koriandr 1 hrst
rýžový papír 1 balení
Postup
1

Uzené tofu nakrájejte na hranolky. Dejte do misky, pokapte sójovkou, trochou sezamového oleje, třtinovým cukrem a dejte do rozpálené pánve péct, dokud omáčka kolem tofu nezhoustne a jako by ho neobalí.

2

Avokádo vydlabejte a nakrájejte na tenčí plátky.

3

Rýžové nudle si namočte (většinou proces urychluji, dám je klasicky vařit a jakmile změknou, proleju je studenou vodou, aby se nelepily k sobě).

4

Na větší klasický jídelní talíř dejte trochu vody a do ní namočte rýžový papír. Jakmile změkne, dejte ho na prkýnko a na něj položte dva hranolky uzeného tofu, dva plátky avokáda, malou hrstku nudlí a pořádnou nálož koriandru.

5

Zabalte. Přeložte nejprve spodek přes náplň, pak ohněte kraje a balte do závitku.

6

Závitek rozstřihněte nůžkami. Podávejte s omáčkou hoisin nebo sójovou omáčkou Kikkoman, do které si můžete závitky namáčet.

Asijské závitky s avokádem a uzeným tofu Foto:

Asijské závitky s avokádem a uzeným tofu                                                   Foto: Kuchařinka.cz

Kuchařinka IISeznamte se s Kuchařinkou

Jmenuji se Petra Novotná a přiznávám, že nejsem vyučená kuchařka, ale jsem osoba s láskou k vaření. Jsem ale i máma, grafička a teď už i blogerka a mám neodolatelnou touhu vám ukázat, že vaření není tak těžké, jak se někomu může zdát a že používání základních surovin, kvalitního masa, zeleniny a trochu i hlavy může nakonec vést k tomu, že se budete cítit ještě o něco lépe...

… takže vařím, peču a třeba griluju . A přesně to, na co mám chuť já, moje děti nebo můj muž. Někdy jen proto, že se potřebuju trochu zrelaxovat nebo vyzkoušet něco nového.

Videa

reklama

reklama