Kam vyrazit za dobrým jídlem a pitím? Nenechte si ujít listopadové gastro akce!

Tipy na listopadové gastro akce Foto:
Tipy na listopadové gastro akce
Foto: facebook + www

Během listopadu se můžete těšit na tradiční svatomartinskou husičku, ale čeká vás i řada dalších specialit. Na své si přijdou například milovníci šampaňského nebo whisky, budete moci ochutnat opravdu pálivé papričky nebo si zamlsat na festivalu s čokoládou. Stačí si jen vybrat! :)

Týden specialit: sladkovodní ryby

Do soboty 5. listopadu můžete ochutnat dary jihočeských rybníků a řek v restauraci NAŠE FARMA. Aktuální nabídku v průběhu týdne obměňují, aby pokrmy byly vždy čerstvé. Nějakou tu rybku si můžete vybrat z nabídky poledního menu i z aktuálního menu. Tak neváhejte!

Restaurace NAŠE FARMA; U Černé věže 15, České Budějovice

Grand Jour De Champagne

Pokud patříte mezi milovníky "bublinek", nenechte si ujít unikátní festival šampaňského Grand Jour de Champagne 2016, který probíhá od 1. do 9. listopadu v Praze a Brně. Pro návštěvníky je nachystána řada zásadních novinek. Kromě velkolepé přehlídky champagne domů Champagne Exhibition se uskuteční také banket á la Nicolas Decherchi z „dvoumichelinské“ restaurace Paloma nebo degustace top champagne v luxusním prezidentském apartmá hotelu InterContinental. Brněnská část se tradičně odehraje v hotelu International (BEST WESTERN PREMIER Hotel International Brno).

Praha a Brno

Tipy na listopadové gastro akce 4 Foto:

Whisky Life! Prague 2016

Tento týden proběhne již čtvrtý ročník Whisky Life! Prague, který vám opět nabídne možnost degustace až 200 druhů whisky, bourbonů a koktejlů z tohoto nápoje. Letos bude hostem JohnMcCheyne, brand ambassador The Scotch Malt Whisky Society, který bude mít pro znalce dva exkluzivní masterclass. Jako už každoročně zde budou nejvýznamnějšími distributory v České republice otevřeny a nabídnuty k ochutnávce whisky lahve, které se sem ještě ani nedovážejí, a to vše za minimální degustační ceny. Zapište si do diáře: 4. a 5. listopadu.

Novoměstská radnice; Karlovo náměstí 1/23, Praha 1

Gastrofest České Budějovice

V Českých Budějovicích se můžete tento měsíc těšit na Gastrofest. Připraveny pro vás budou exhibice kuchařů, pekařská nebo cukrářská soutěž, prezentována budou také vína a své umění ukážou také barmani – to vše ve dnech 10. a 11. listopadu. Téma letošního ročníku je Český kapr v kuchyni krále Karla IV.

Výstaviště České Budějovice; Husova 523, České Budějovice

Tipy na listopadové gastro akce 2 Foto:

Svatomartinský Mikulov

Město pod Pálavou ožije od 11. do 20. listopadu svatomartinským vínem, husími specialitami 
a pestrou zábavou. Oslavy zahájí příjezd sv. Martina, mikulovské náměstí zaplní svatomartinský jarmark spojený s přehlídkou moravského folkloru a dobově laděným uměleckým programem. Mimořádně budou zpřístupněny i historické památky. „Svěcení prvních letošních vín pak připadne na šestnáctou hodinu v zámeckém Gajdošově sále. Podávat se bude svatomartinská kachna a během svátečního odpoledne zazpívá Mužský pěvecký sbor z Březí. Přijďte ochutnat mladá vína, která si již stačila získat svůj osobitý charakter,“ láká za organizátory Vojtěch Pazderka.

Mikulov

Restaurant Day

Opět se uskuteční jednodenní akce pro amatérské kuchaře, tentokrát v sobotu 12. listopadu. Těšit se můžete na tradiční i exotická, slaná i sladká jídla. Stejně tak si pochutnají vegetariáni či vegani, zkrátka pro každého něco.

kdekoliv

Festival moravských vín na podzimní Wine Tour

Společnost Global Wines pořádá ve dnech 15. listopadu (v Praze) a 16. listopadu (v Brně) tradiční podzimní Wine Tour, která nabídne ochutnávku nejlepších vín z rodinných moravských vinařství. Vybraná vína a vinařství prošla pečlivým výběrem v rámci speciálního projektu Global Wines – Moravian Collection. Letošní vlna ochutnávek bude 100% zaměřena pouze na vína z jižní Moravy a samotná degustace je výjimečná osobní účastí všech zástupců vybraných vinařství a rozsahem více než 150 prezentovaných vín.

Clarion Congress Hotel Prague; Freyova 33, Praha 9

Hotel Barcelo Brno Place, Šilingrovo náměstí 2, Brno

Tipy na listopadové gastro akce 3 Foto:

Plechová huba 2016

Plechová Huba je degustační akce, která je tím pravým pro milovníky chilli papriček, pálivých omáček a jiných pikantních pochoutek – konat se bude 17. listopadu. Pokud máte pro papričky opravdovou slabost, porovnejte svou výdrž nad různými pokrmy s postupně zvětšující se pálivostí. Kromě toho ale můžete o chilli debatovat, radit se, vyměnit semínka, nakoupit speciální omáčky a užít si příjemné odpoledne s chilli.

Meetfactory; Ke Sklárně 15, Praha 5

Čokoládový festival v Ostravě (i jinde)

Během listopadu se budou konat hned tři festivaly, jejichž tématem je čokoláda. Čokoládový festival v Ostravě se bude konat od 25. do 27. listopadu, ale zamlsat můžete i dřív v Brně a Plzni. Je to zkrátka akce pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou. Těšit se můžete na workshopy, degustace, vaření s čokoládou, stánkový prodej, výstavu historie čokolády a mnoho dalšího.

Černá louka; Havlíčkovo nábřeží, Moravská Ostrava a jiné

Videa

reklama

reklama