Další tipy na jarní gastro akce jsou tu! Už víte, kam se v dubnu vypravíte?

Dubnové gastro akce Foto:
Dubnové gastro akce
Foto: facebook + www

Počasí je poslední týden opravdu nádherné a je ideální k posezení s přáteli v parku, navíc s nějakým dobrým jídlem. Pokud nechcete sami uvařit na první "jarní piknik", food festivaly jsou dobrou volbou – ulovte si několik porcí a přesuňte se do nejbližšího parku! :)

VeganFest

Šestý ročník festivalu VeganFest chce ukázat veřejnosti, že veganský životní styl je nejen ohleduplný vůči zvířatům, ale i zdravý a zábavný. V rámci VeganFestu 2017 se můžete těšit na přednášky, workshopy, koncerty a samozřejmě i na ochutnávky veganského jídla. Víkendový program proběhne v podniku Café Práh, ostatní místa najdete na stránkách akce, každopádně do kalendáře si zapište 1. až 9. dubna!

Café Práh; Ve Vaňkovce 1, Brno

Náplavka Street Food

Na smíchovské náplavce se 8. dubna uskuteční již čtvrtý ročník street food přehlídky. Festival Náplavka Street food již několik let mapuje tuzemskou street food scénu, která je často složena z pestré směsice nadšenců i profesinálů, lidí z různých oborů či zemí. Tento rok také přinese nové street food “objevy”! Těšit se můžete na street food pod taktovkou kuchařů z Malajsie, Thajska, Indie, Indonésie, Libanonu, Gruzie, Mexika, Peru, Argentiny, USA, Egypta, Maroka, Portugalska, Francie a dalších.

Smíchovská náplavka

Gastro akce - duben 2  Foto:

Prague candy festival

Prague candy festival je unikátní akcí pro milovníky sladkostí ve všech podobách. Čokoláda, dorty, cupcakes, makronky, bonbóny, pralinky, muffiny, raw dezerty, cakepops, sušenky, horká čokoláda, dražované ovoce, ovocné džusy, zmrzlina, sladké nápoje, báječná káva a spousta dalších dobrot – to vše na vás čeká na nejsladším festivalu roku 8. dubna. K tomu pestrý doprovodný program, živá ukázka výroby dortů, pralinek, zdobení cupcakes či marcipánu, soutěže o sladké ceny a originální vystavovatelé, kteří vám představí to nejlepší ze svých produktů.

hotel Pyramida; Bělohorská 24, Praha

Pomáháme večeří: menu Jaro 2017

Přijďte si užít báječný večer s úžasným jídlem, milou společností a klavírním doprovodem – 10. dubna vás zvou na večeři Jiří Hilgart, finalista kuchařské show MasterChef Česko a Štěpán Vašák, spoluautor foodblogu Slepičárna. Společně si pro vás připravili menu s názvem Jaro 2017, kterým chtějí podpořit projekt Kavárna – zaměstnání pro lidi s handicapem.

Café AdAstra; Podskalská 8, Praha

Bylinkový den v muzeu

Bylinky, kam se podíváš. V sobotu 22. dubna si budete moci v Národním zemědělském muzeu v Praze nakoupit sazenice a semena běžných i méně obvyklých bylinek. Těšit se můžete také na přednášky a workshopy, bylinkovou poradnu, dílničky pro děti – chystá se výroba herbářů a sázení rostlin, prezentace pěstitelů, bylinková literatura. Nebude chybět ani bylinná čajovna, prodej sušených bylinek a čajů nebo bylinková literatura.

Národní zemědělské muzeum; Kostelní 44, Praha

Článek

Nejlepší bylinkové recepty Foto:

20 nej receptů s čerstvými bylinkami

Čerstvé bylinky jsou fenomén! Pokud to s vařením myslíte vážně, pořiďte si domů truhlíky a zasaďte si co nejvíc druhů. Každá bylinka má totiž něco do sebe a vaše vaření...

Cupcake Cup

Po roční pauze následuje další, již třetí ročník brněnského Cupcake Cupu pod organizací Z ghetta blogu. Tentokrát akce proběhne v sobotu 22. dubna v 15 hodin v kavárně Industra. Akce je možné se zúčastnit buď jako soutěžící – cukrář, nebo jako ochutnávač. Cukráři přinesou tři výstavní cupcakes pro hodnocení vzhledu a dále naservírují ochutnávky pro hodnocení chuti. Každý cukrář je zároveň i ochutnávačem a hodnotitelem konkurenčních výtvorů. Ochutnávači mají za úkol ohodnotit všechny přinesené cupcakes, a to zvlášť vzhled i chuť.

Industra; Masná 9, Brno

Festival vína (Ne)vinné Lány

Pokud patříte mezi milovníky vína, zajděte 22. dubna do Muzea Tomáše Garrigua Masaryka v Lánech a vychutnejte si sklenku vína na akci (Ne)vinné Lány 2017. Najdete zde renomované tuzemské vinaře téměř ze všech moravských i českých vinařských podoblastí a především jejich špičková vína.

Muzeum T. G. Masaryka; Zámecká 197, Lány

Jarní wagashi a matcha

Jaro už bude v plném proudu a kavárna Momoichi připravila další speciální akci na téma matcha a wagashi. Autorka blogu Mlsný králík z rýžového těsta připraví 22. a 23. dubna Hana dango se sakurovými listy, Kuzu manju plněné sakurovou pastou anko a Sakura nerikiri. Oslavte příchod jara s japonskými sladkostmi.

Momoichi Coffetearia; Římská 35, Praha

Článek

Gastronomické zážitky z dalekého Japonska - Shabu shabu Foto:

Gastronomické zážitky z dalekého Japonska

Japonská kuchyně není jen o sushi. Pracuje sice se syrovými či nějakým způsobem zpracovanými rybami nebo mořskými plody, ale to není vše. Máme pro vás výběr několika...

Street Food Festival Holešovice a Street Food Pop-up Novoměstská radnice

V druhé polovině měsíce, konkrétně 23. dubna, proběhne první letošní Street Food Festival, známý z plácku před Crossem. O dva dny později navíc odstartuje první série sedmi mini Street Food Pop-upů od stejných organizátorů. Dorazte vždy v úterý na nádvoří Novoměstské radnice mezi 10. a 15. hodinou a vyberte si kvalitní street food asi ze tří stánků, které připraví například asijskou kuchyni, lehčí oběd nebo pořádný kus masa.

Cross Club; Plynární 23, Praha–Holešovice + Novoměstská radnice; Karlovo náměstí 1/23, Praha 2

Asia Food Fest

Asia Food Fest se uskuteční 29. dubna na smíchovské náplavce. Těšit se můžete na speciality z Gruzie, Libanonu, Malajsie, Turecka, Thajska, Vietnamu, Indonésie, Číny, Japonska, Ruska, Indie a dalších zemí. Festival si klade za cíl prezentovat co nejvíce z kulinářského umění těchto zemí a nabídnout tradiční pokrmy, které si zachovávají svou autentičnost. Kromě populární polévky pho, která zde již zdomácněla, budete moci ochutnat malajskou laksa, ramen či tom yum. Kuchaři vám ve svých wok pánvích připraví např. bun bo nam bo, kung pao, pad thai, stir fry či pad kee mao.

Smíchovská náplavka

Gastro akce - duben 3 Foto:

Tvarůžkový festival Olomouc

Koncem dubna (28. a 29. dubna) ožije centrum Olomouce druhým ročníkem festivalu na počest typické hanácké speciality, známých tvarůžků, které se vyrábějí v Lošticích už více než 600 let. Návštěvníci festivalu ochutnají tvarůžky v teplé i studené kuchyni v nabídce restaurací, které jsou zapojeny do projektu. Nebudou chybět ani takové speciality jako tvarůžkové dezerty a pivo z hanáckých minipivovarů.

Horní náměstí, Olomouc

Netradiční akce na závěr: Blaf food fest

Pokud chcete vyzkoušet něco opravdu nezvyklého až aprílového, navštivte tuto sobotu akci Blaf food fest. K mání bude například mléková polévka, dále rohlíkový minišpíz, sushi s párkem, kuřecí bábovka, smažená tatranka nebo opilí gumídci. Více info najdete na facebookové stránce události.

Plechárna Černý most; Bryksova 20, Praha 14

Videa

reklama

reklama