Tipy na gastro akce v týdnu 23.–29. června 2014

Tipy na gastro akce 23.-29.6.  Foto:
Tipy na gastro akce 23.-29.6.
Foto: Thinkstock

Tento týden patří především regionálním jídlům a nápojům. Pochutnáte si na výrazných tvarůžcích, nechybí dobré pivo ani víno a na své si přijdou i milovníci domácího chleba. Jako od babičky...

Loštické slavnosti hudby a tvarůžků

27.–29. června 2014, Loštice, region olomoucký

Zavítejte na již tradiční slavnosti tvarůžků v Lošticích! Kromě gastronomických specialit nejen z tvarůžků vás čeká i pestrý hudební program – těšit se můžete na country večer, na festival dechových hudeb a na mnoho dalšího. Navštívit budete moci muzeum olomouckých tvarůžků, prodejnu olomouckých tvarůžků, nebo dokonce tvarůžkovou cukrárnu! Více informací o akci najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 23.-29.6. 4

Tipy na gastro akce 23.-29.6. 2Mlynářské slavnosti

29. června 2014, Ratibořice, region královéhradecký

Zavítejte do Babiččina údolí, kde vás čekají tradiční Mlynářské slavnosti se zábavou a stylovým občerstvením. Těšit se můžete na ochutnávku všech možných druhů chleba regionálních pekařství i soukromých osob. Letošní program představí písně a tance za zvuku dobových nástrojů a nebude chybět vyhlášení Ratibořického bochníku 2014. Více informací o akci najdete ZDE.

Expedice krajem André

28. června 2014, Hustopeče, region jihomoravský

Putování po vinařské stezce krajem, kde vznikla odrůda André. Na cestě dlouhé téměř 40 kilometrů čeká na cyklisty bohatý gastronomický program doplněný o možnost zajímavých výhledů z několika vyhlídkových míst přímo na trati. Stezka nabízí několik zastavení s možností ochutnávek vína a jiných krajových specialit, v cíli čeká odměna a zábava až do večerních hodin. Více informací o akci najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 23.-29.6. 3Pivní Fest Brno

27.–28. června 2014, Brno, region jihomoravský

Jste srdečně zváni na festival ve znamení středních a malých výrobců zlatavého moku! Připraveny budou různé druhy čepovaných piv a pivních speciálů, speciality na grilu, ovocné pálenky, cooking show a další. Těšit se můžete na soutěže s pivní tematikou, prodej pivních suvenýrů a kuriozit nebo na hudební program. Proběhne i soutěž v pojídání knedlíků. Více informací o akci najdete ZDE.

Food Festival

28. června 2014, Náměšť nad Oslavou, region Vysočina

Nenechte si ujít festival dobrého jídla a pití v areálu Habitat, umístěném v podzámčí a na břehu řeky Oslavy! Těšit se můžete na snídaňová a obědová menu, míchané nápoje, ukázku grilování od profesionálního kuchaře, ochutnávku regionálního piva či vína. Během dne budou probíhat trhy regionálních produktů, ukázky tradičních řemesel, soutěže pro děti, malování na obličej a mnoho dalšího. Více informací o akci najdete ZDE.

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Videa

reklama

reklama