Alriso Risotteria Italiana aneb Rýže v hlavní roli

Alriso Risotteria Italiana  Foto:
Alriso Risotteria Italiana
Foto: archiv Alriso

V menu restaurace Alriso najdete jídla, která jsou převážně připravena z rýže. Nejsou to jen rizota, ale i těstoviny nebo dezerty z rýžové mouky. Koncept postavený na jediné surovině je přesto zajímavý.

Rýže menu Alrisa dominuje od začátku do konce, neobsahuje ji jenom pár výjimek v jídelníčku. Hned zkraje tedy můžete ochutnat výrazný rybí vývar s krevetami, mušlemi a rýžovými krutony nebo zeleninovou polévkou, kde rýže hraje roli zavářky. Mezi předkrmy ji zastupuje vegetariánské pečené rajče naplněné rýží nebo masitá varianta: lahodná a hladká rýžová polenta s kopečkem voňavých lesních hříbků a kousky toskánského salámu z vepřového.

Alriso Risotteria Italiana Foto: archiv Alriso

Samostatnou sekci menu tvoří rizota připravená z baculatých bílých zrnek rýže Carnaroli, která se pěstuje na severu Itálie. Šéfkuchař Alrisa vytvořil celkem jedenáct variací na tento klasický apeninský pokrm. Konzervativnější strávníci mohou volit rizoto z hříbků a lišek, Carnaroli zkombinované s jihotyrolským špekem nebo lehčí s krevetami a rukolou. Kdo by chtěl vyzkoušet méně obvyklé variace rizota, může si dát třeba lehce nakyslé s přídavkem šumivého prosecca a kančího salámu ozdobené kuličkami červeného rybízu, nebo naopak dosladka laděnou rýži s konfitovanou kachnou a výrazným skořicovým podtónem.

Alriso Risotteria Italiana  Foto: archiv Alriso

I když opustíte sekci "risotto", neznamená to, že rýže se z jídelníčku vytrácí. Těstoviny jsou v Alrisu připraveny z rýžové mouky. Klasické recepty jako spaghetti aglio olio nebo penne arrabbiata zde díky tomu ochutnáte v bezlepkové variantě. Rýže totiž, na rozdíl od tvrdé pšenice, z níž se jinak těstoviny dělají, lepek neobsahuje, a patří tak mezi potraviny vhodné pro celiaky.

Podobně bezlepkové přílohy doplňují i všechny hlavní chody. Krůtí prso či jehněčí kotletky na talíři doprovází už zmíněná rýžová polenta, jehněčí ragú je dušeno na rajčatech, pivu a rýži. Ke slavné milánské specialitě, ossobuku, pak neodmyslitelně patří rizoto šafránové.

Alriso Risotteria Italiana  Foto: archiv Alriso

Alriso je dobrou ukázkou toho, že koncept postavený na jedné surovině může být zajímavý a rozmanitý. Pokud máte chuť na rizoto, je Alriso skvělým místem kam zajít: šéfkuchař má techniku tohoto pokrmu v malíčku, nemusíte mít obavy, že bude rýže uvařená málo nebo moc, že nepůjdou ostatní ingredience dohromady. Když navíc hlavní jídlo v restauraci, která se nachází v srdci Starého Města – na Betlémském náměstí, pořídíte v poledním menu za 110 korun, je o to více důvodů k radosti. Když ke všemu předchozímu přičtete přátelskou a vcelku rychlou obsluhu a také příjemnou zahrádku, není moc důvodů, proč se Alrisu vyhýbat. Snad jen jestli máte alergii na rýži.

Alriso Risotteria Italiana  Foto: archiv Alriso

Do konceptu ‚Al‘ patří také restaurace Aldente, italská trattoria, kde se podávají báječné těstoviny a Alforno, italská focacceria, kde vše, co jde z kuchyně na stůl prochází skrze pec.

Alriso Risotteria Italiana, Betlémské náměstí 1, Praha 1, www.alriso.cz

Aldente trattoria vineria, Vězeňská 4, Praha 1, www.al-dente.cz

Alforno Focacceria Italiana, Petrské náměstí 4, Praha 1, www.al-forno.cz

Převzato z blogu ThinkFood.cz

Videa

reklama

reklama