zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hummus, Babagannus (Turecký humus a babaganuš)

Hummus, Babagannus (Turecký humus a babaganuš)

Emanuele Ridi , 24.11.2016

reklama

reklama

Postup

Hummus: 

Cizrnu rozmixujeme do krému a smícháme ji s dvěma naběračkami sezamové pasty, zakápneme olivovým olejem a přidáme asi 3 lžíce hustého řeckého jogurtu. Vše promícháme, dochutíme římským kmínem, solí a paprikou (podle chuti sladkou nebo pálivou). Na závěr přidáme prolisované 2 stroužky česneku, šťávu z jednoho citronu a ještě jednou dobře promícháme. Pastu při servírování ozdobíme cizrnou a mletou paprikou.

Babagannus:
Lilky je potřeba zbavit slupky. Jeden ze způsobů je nechat lilky opálit na sporáku, dokud nebudou měkké. Potom je snadno vydlabeme do mísy a postupujeme podobně jako u přípravy hummusu - přidáme sezamovou pastu, řecký jogurt, olivový olej a římský kmín. Dochutíme solí a pepřem a přidáme na sucho orestované piniové oříšky. Při servírování ozdobíme oříšky a zakápneme olivovým olejem.

reklama

Hummus, Babagannus (Turecký humus a babaganuš)

Sledujte celou epizodu

reklama

reklama