Zachraň jídlo

VIDEO: Brambůrky ze slupek

Moje hodnocení
5x

Vyzkoušejte tento jednoduchý recept na výtečnou lahůdku. Suroviny k její výrobě máte celkem vždy po ruce. "Brambůrky" můžete servírovat jako předkrm s dipem podle vlastní fantazie i jen tak jako křupavou klasiku k vínu a pivu.

1 porce
60 minut

Suroviny

Až je ochutnáte, budete litovat každé slupky, která ve vaší kuchyni spadla do koše. Podobně jako semínka z dýní, když se nevyhodí, ale upraží, tak i smažené slupky z brambor jsou lahůdkou opravdu za pár kaček. K tomu jimi zaručeně překvapíte své hosty. Málokoho by asi napadlo, že spokojeně chroupe něco, co obvykle končí v odpadcích.

Postup přípravy

  1. Brambory důkladně opláchneme a klasickým způsobem je oloupeme. Delší kusy slupek pak rozdělíme a všechny vložíme do ledové vody. To proto, abychom z nich vyplavili škrob. Asi po půl hodině slupky vyjmeme a osušíme na čisté utěrce.
  2. Osušené slupky už jenom nasypeme do fritézy nebo rozpáleného oleje na plotně a čekáme, až se opečou. Ze smažených chipsů necháme okapat olej na ubrousku, posolíme je bylinkovou solí a dobře promícháme. Můžete použít i sůl klasickou.

Prima tip: Ideální k takovému smažení jsou slupky z biobrambor. V žádném případě nepoužívejte ty naklíčené.

O tento recept se s námi podělili aktivisté z hnutí Zachraň jídlo. Přečtěte si o nich víc a prohlédněte si reportáž z jejich nedávné akce Hostina pro tisíc:

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Zachraň jídlo


Přečtěte si také

Recepty