zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Nechte se unést Mexikem – viva Mexicali Mercado!
Autor: Prima Fresh Nechte se unést Mexikem – viva Mexicali Mercado!

Nechte se unést Mexikem – viva Mexicali Mercado!

Chcete se alespoň díky svým chuťovým buňkám přenést do exotické země? Co takhle užít si vůni a chutě Mexika? Objednejte si dovážku s Dáme jídlo až domů z restaurantu Mexicali Mercado!
Prima FRESH , 19.06.2021

reklama

Dostali jste chuť na pořádné burrito, enchiladas nebo quesadillu a k tomu vychlazenou typickou mexickou limonádu? Tak to jste narazili na tu správnou restauraci! Pestrobarevné jídlo, vonící koriandrem a mexickým kořením. Perfektní kombinace všech možných chutí dohromady tvoří jedinečný zážitek! Navíc si pořádnou mexickou hostinu můžete dopřát v pohodlí domova, o to se postará Dáme jídlo.

Plněné quesadille byly díky aluminiovému obalu krásně horké
Autor: Prima Fresh Plněné quesadille byly díky aluminiovému obalu krásně horké

Menu nabízí domácí mexickou polévku dle denní nabídky, spoustu druhů mexických limonád – Jarritos (39 Kč), např. výbornou mandarinkovou nebo tamarindovou, ale také typické mexické pivo, které k dobrému jídlu určitě patří.

Můžete si vybrat ze dvou druhů burrita (165 Kč). A co to burrito je? Tradiční pšeničná tortilla plněná např. trhaným hovězím masem, fazolemi, rýží, cibulí, sýrem, salsou a mým milovaným koriandrem. Toto je za mne osobně jedno z top jídel této restaurace. Pokud vás ale toto burrito nezaujalo, tak je zde i druhá varianta – s mletým masem a ledovým salátem. Mezi další typické mexické jídlo patři quesadilla – kukuřičná tortilla plněná buď masem, nebo ve verzi pro vegetariány, tedy jen se zeleninou.

Burrito je plněná pšeničná tortilla s trhaným masem, rýží a fazolemi
Autor: Prima Fresh Burrito je plněná pšeničná tortilla s trhaným masem, rýží a fazolemi

Hodně nás překvapila nabídka kukuřičných tortill plněných masem nebo kaktusem! Objednali jsme si jak verzi Beef, tak Chipotle (165 Kč). Každá byla úplně jiná, ale obě tak vynikající, až se nám sbíhaly sliny a nemohli jsme se shodnout, kdo si kterou vezme. Quesadilly přivezli v aluminiových miskách, které krásně udržely teplo. Jen bylo poměrně obtížné jídlo, které vypadalo nádherně v doručené misce, přendat na talíř.

Další z chodů, které jsme s kolegy ochutnali, jsou nachos (165 Kč) – skvělé zobání k vínu nebo k mexickému pivu. Jedná se o tortillové chipsy s fazolemi, salsou (např. guacamole nebo domácí salsa verde) a zeleninou. Opět si můžete vybrat variantu s kuřecím nebo hovězím masem. Ani tato volba jídla nás nezklamala. 

Zapečené nachos s kuřecím masem a salsou
Autor: Prima Fresh Zapečené nachos s kuřecím masem a salsou

Sladkou tečkou na závěr byl lehce pikantní čokoládový dezert s papričkami chipotle (85 Kč). Kombinace sladké a pikantní chuti nám v ústech vytvořila úplné nebe. Wow! Musíme uznat, že tak lahodnou chuť jsme ani zdaleka nečekali. Pokud ale nemáte zrovna chuť na pikantní dezert, můžete zvolit typický mexický dezert Churros.

Rozbalená jídla skvěle voněla a stejně tak i vypadala – byla bez jakýchkoli pochybností naprosto čerstvá, krásně naservírovaná, a především vynikající, všichni jsme si pochutnali.
Tato restaurace si za nás nezaslouží nic jiného než palec nahoru a pochvalu. A nejen co se týká kvality, ale také díky velikosti porcí, které nás zasytily tak akorát.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Dáme jídlo spot
Vybíráme pro vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.

Dáme restaurace

Související témata: Dáme jídlo , mexická kuchyně , restaurace Praha

reklama