návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Voňavé ovocné kroužky

4-6 porce
do 1,5 hodiny
Voňavé ovocné kroužky
Voňavé ovocné kroužky Autor: isifa.com
Níže uvedené ingredience vám vystačí na jeden velký kruh. Pokud chcete udělat malé kroužky, vyválený velký čtyřúhelník rozřízněte na 4-6 menších a pokračujte podle receptu.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Těsto: Smíchejte mouku, koření, droždí a 2ml soli. Do směsi vetřete máslo. Smíchejte mléko s vejcem. V suché směsi udělejte veprostřed důlek a do něj nalijte mléčnou směs. Asi 10 minut válejte a vypracujte lehké těsto.
  2. Těsto dejte stranou a nechte ho asi 1 hodinu kynout, nebo dokud se objem nezdvojnásobí. 
  3. Náplň: Trochu ohřejte pomerančovou šťávu a přelijte ji na nakrájené sušené hrušky a směs citrusových kůr. Nechte vystydnout.
  4. Ovoce nechte okapat. Vyšlehejte dohromady máslo a cukr. Vmíchejte mouku, potom ovoce, sultánky, nasekané ořechy a pomerančovou kůru.
  5. Těsto vyndejte na pomoučenou plochu a vyválejte čtyřúhelník asi 30x22 cm. Posypte těsto náplní a srolujte ho po delší straně. Válec z těsta ještě opatrně válejte dokud nevznikne válec asi 50 cm dlouhý.
  6. Ostrým nožem rozřízněte po délce těsto napůl. Rozříznutou stranou vzhůru, spojte konce dohromady a opatrně překládejte oba proužky jeden přes druhý. Přendejte na vymazaný pekáč a vytvarujte kruh a konce vždy stiskněte dohromady. Přikryjte a nechte asi 1 hodinu kynout, dokud se objem opět nezdvojnásobí. Pečte 20-25 minut, až bude povrch zlatavý. 
  7. Glazura: Ohřejte mléko s cukrem a potřete jím ovocné kroužky hned, jak je vyndáte z trouby. Nechte vychladnout.
Reklama

Voňavé ovocné kroužky Foto:

Voňavé ovocné kroužky                                                                                     foto: isifa.com

Nechte se inspirovat naším vánočním SPECIÁLEM cukroví:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama