reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

S Klárou v kuchyni: Pečené kuře v česnekovém másle
Spouštím video za 5s.

VIDEO: S Klárou v kuchyni – pečené kuře v česnekovém másle

Hodnoceno: 0x
Jednoduchá příprava a minimum surovin... A na konci na vás bude čekat úžasně šťavnaté maso s výbornou šťávou. Zkrátka ideální tip na rychlou večeři, která se určitě stane u vás doma stálicí.
do 1 hodiny
4 porce

Kouzlo tohoto receptu spočívá v takzvaném konfitování neboli pečení masa, které je ponořené v tuku. Díky tomu si zachová šťavnatost, což se u kuřecích prsou hodí, protože mají tendenci k vysušení.

reklama

Postup

  1. Rozehřejte si troubu na 180 stupňů. Zvolte menší zapékací misku, do které se maso vejde tak akorát, aby prsa byla rozložená v jedné vrstvě. Misku vymažte máslem. Maso z obou stran osolte a opepřete, naskládejte do zapékací misky a dejte zatím stranou.
  2. V malém rendlíku rozpusťte máslo, poté vhoďte nasekaný česnek a na mírném ohni za častého míchání ho nechte zezlátnout (česnek se nesmí spálit!). Trvá to asi 4–5 minut. Zhruba po dvou minutách do rendlíku přidejte i nasekaný rozmarýn.
  3. Česnekové máslo přelijte přes maso a misku vložte do rozehřáté trouby. Pečte 30 minut.
  4. 3 minuty před koncem pečení maso posypte nastrouhaným sýrem a pečte, dokud se sýr nerozpustí a nezezlátne.
  5. Maso vyndejte z trouby a nechte 5 minut odpočívat. Poté ho nakrájejte na silnější plátky a servírujte s česnekovým máslem a čerstvým pečivem nebo bramborovou kaší.

S Klárou v kuchyni: Pečené kuře v česnekovém másle  Foto:

S Klárou v kuchyni: Pečené kuře v česnekovém másle  Foto: S Klárou v kuchyni: Pečené kuře v česnekovém másle; foto: Klára Michalová

Děkujeme Gourmet Academy a Potten & Pannen – Staněk za možnost natáčení v kulinárním studiu Vodičkova 2, Praha 1.

www.pottenpannen.cz

www.gourmetacademy.cz

reklama