zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

S Klárou v kuchyni: Pečené kuře v česnekovém másle
Spouštím video za 5s.

VIDEO: S Klárou v kuchyni – pečené kuře v česnekovém másle

Hodnoceno: 0x
Jednoduchá příprava a minimum surovin... A na konci na vás bude čekat úžasně šťavnaté maso s výbornou šťávou. Zkrátka ideální tip na rychlou večeři, která se určitě stane u vás doma stálicí.
do 1 hodiny
4 porce

Kouzlo tohoto receptu spočívá v takzvaném konfitování neboli pečení masa, které je ponořené v tuku. Díky tomu si zachová šťavnatost, což se u kuřecích prsou hodí, protože mají tendenci k vysušení.

reklama

Postup

  1. Rozehřejte si troubu na 180 stupňů. Zvolte menší zapékací misku, do které se maso vejde tak akorát, aby prsa byla rozložená v jedné vrstvě. Misku vymažte máslem. Maso z obou stran osolte a opepřete, naskládejte do zapékací misky a dejte zatím stranou.
  2. V malém rendlíku rozpusťte máslo, poté vhoďte nasekaný česnek a na mírném ohni za častého míchání ho nechte zezlátnout (česnek se nesmí spálit!). Trvá to asi 4–5 minut. Zhruba po dvou minutách do rendlíku přidejte i nasekaný rozmarýn.
  3. Česnekové máslo přelijte přes maso a misku vložte do rozehřáté trouby. Pečte 30 minut.
  4. 3 minuty před koncem pečení maso posypte nastrouhaným sýrem a pečte, dokud se sýr nerozpustí a nezezlátne.
  5. Maso vyndejte z trouby a nechte 5 minut odpočívat. Poté ho nakrájejte na silnější plátky a servírujte s česnekovým máslem a čerstvým pečivem nebo bramborovou kaší.

S Klárou v kuchyni: Pečené kuře v česnekovém másle  Foto:

S Klárou v kuchyni: Pečené kuře v česnekovém másle  Foto: S Klárou v kuchyni: Pečené kuře v česnekovém másle; foto: Klára Michalová

Děkujeme Gourmet Academy a Potten & Pannen – Staněk za možnost natáčení v kulinárním studiu Vodičkova 2, Praha 1.

www.pottenpannen.cz

www.gourmetacademy.cz

reklama