zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Těstoviny s omáčkou z jedné pánve podle Marthy Stewart
Autor: Marek Kučera Těstoviny s omáčkou z jedné pánve podle Marthy Stewart

Těstoviny s omáčkou z jedné pánve podle Marthy Stewart

Hodnoceno: 3x
Sama autorka tohoto receptu Martha Stewart ho označila za trochu divný – neměla tím ovšem na mysli výsledek, ale způsob přípravy. Suché těstoviny a pár dalších přísad se spolu prostě uvaří ve velké pánvi – a hotovo.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Do velké pánve s vyššími rovnými stěnami nebo plochého kastrolu rozmístěte těstoviny a všechny další přísady. Zalijte vodou a uveďte do varu.
  2. Zprudka vařte za promíchávání a prohazování kleštěmi 9 minut, až se voda téměř odvaří a těstoviny budou al dente.
  3. Kleštěmi rozdělte na talíře, podle chuti ještě osolte a opepřete, navrch natrhejte pár lístků bazalky, zakapejte olivovým olejem a postrouhejte parmazánem.
Těstoviny s omáčkou z jedné pánve podle Marthy Stewart
Autor: Marek Kučera Těstoviny s omáčkou z jedné pánve podle Marthy Stewart

reklama

Tajemství těstovin
Laura Santtini

Italská spisovatelka Laura Santtini píše o jídle a spojuje v sobě na jedné straně bohatou kulturu autentické italské kuchyně, která patří k hluboko zakořeněnému dědictví milovníka jídla, a na straně druhé moderní přístup k trendům, metodám a ingrediencím, které si oblíbily kuchařky i celé rodiny. Podle Laury tkví podstata těstovin v omáčce. S jakými těstovinami omáčku smícháte, je už zcela na vás. Možností je mnoho, od spiralizované zeleniny, luštěninových nebo bezpšeničných těstovin, které vám po náročném pracovním dni vykouzlí zdravou večeři, až po ručně dělané těstoviny, s nimiž si můžete pohrát o víkendu.

Vydalo nakladatelství Omega.