Coolinářka

Těstoviny s krevetami a mangoldem

Moje hodnocení
34x

Výtečné krevety, voňavá rajčata a krásně zelený mangold. Skvělá letní kombinace pro těstoviny, které si budete chtít vařit minimálně jednou týdně! :)

1 porce
30 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Těstoviny dejte vařit do osolené vroucí vody. Šalotku nasekejte najemno, stroužky česneku nakrájejte na plátky.
  2. Cherry rajčata nakrájejte na poloviny. Listy mangoldu omyjte a vykrojte z nich tuhý stonek. Pracovat budeme jen s listovou částí.
  3. Krevety omyjte, oloupejte je a podélných nakrojením z nich vyjměte střívko. Ve větší pánvi rozehřejte lžičku másla a lžičku oleje.
  4. Přidejte šalotku a po chvilce i plátky česneku, společně krátce zarestujte. Přidejte očištěné krevety, osolte je a opepřete čerstvě namletým pepřem.
  5. Krevety podlijte bílým vínem a nechte ho během pár minut vyvařit. Když krevety obrátíte, v tento moment přidejte půlky cherry rajčat, mangold a lístky bazalky, té ne moc, aby nebyla v jídle příliš dominantní.
  6. Pánev přiklopte a vše duste asi 4–5 minut. Mezitím slijte těstoviny a trošku vody z nich si nechte.
  7. V pánvi mezitím zavadne magold a rajčata pustí šťávu. Do pánve přidejte těstoviny a asi 2–3 lžíce slité vody z těstovin.


Přečtěte si také

Recepty

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů