zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Těstoviny s krevetami a mangoldem
Autor: Coolinářka Těstoviny s krevetami a mangoldem

Těstoviny s krevetami a mangoldem

Hodnoceno: 2x
Výtečné krevety, voňavá rajčata a krásně zelený mangold. Skvělá letní kombinace pro těstoviny, které si budete chtít vařit minimálně jednou týdně! :)
do 30 minut

reklama

Suroviny

Postup

  1. Těstoviny dejte vařit do osolené vroucí vody. Šalotku nasekejte najemno, stroužky česneku nakrájejte na plátky.
  2. Cherry rajčata nakrájejte na poloviny. Listy mangoldu omyjte a vykrojte z nich tuhý stonek. Pracovat budeme jen s listovou částí.
  3. Krevety omyjte, oloupejte je a podélných nakrojením z nich vyjměte střívko. Ve větší pánvi rozehřejte lžičku másla a lžičku oleje.
  4. Přidejte šalotku a po chvilce i plátky česneku, společně krátce zarestujte. Přidejte očištěné krevety, osolte je a opepřete čerstvě namletým pepřem.
  5. Krevety podlijte bílým vínem a nechte ho během pár minut vyvařit. Když krevety obrátíte, v tento moment přidejte půlky cherry rajčat, mangold a lístky bazalky, té ne moc, aby nebyla v jídle příliš dominantní.
  6. Pánev přiklopte a vše duste asi 4–5 minut. Mezitím slijte těstoviny a trošku vody z nich si nechte.
  7. V pánvi mezitím zavadne magold a rajčata pustí šťávu. Do pánve přidejte těstoviny a asi 2–3 lžíce slité vody z těstovin.

reklama

Coolinářka
Svatava Vašková

Autorka foodblogu Coolinářka a autorka kuchařek Coolinářka testováno na rodině a Vánoční kuchařka pro kluky a holky ve svých receptech inspiruje je každodennímu vaření z kvalitních, běžně dostupných surovin.

V nové knize Tak chutná hygge nabízí více než 70 tipů na pohodové večeře.

Na jejím blogu najdete široké spektrum receptů: od typů na snídaně, polévky, masitá i zeleninová hlavní jídla, až po jednoduché recepty.

Knížky můžete sehnat ve všech knihkupectvích nebo si je objednat například ZDE.

Související témata: krevety , mangold , Hlavní jídla