zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Smažené nudle s kuřecím masem
Autor: Vietnamská kuchyně - Lehce a hravě s Vietem Smažené nudle s kuřecím masem

Smažené nudle s kuřecím masem

Hodnoceno: 2x
Mì xào thịt gà – klasika asijské kuchyně, která zdomácněla v celé jihovýchodní Asii. Raději zvolte silnější nudle, které se při smažení méně trhají a nechytají se na pánev. Ale mohu doporučit i nudle z instantní polévky. Doma jsme je s úspěchem používali v době, kdy se jiné nudle sehnat nedaly.
do 30 minut
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Tmavá omáčka:

Postup

  1. Kuřecí maso nakrájejte na tenké plátečky a osolte. Nudle vhoďte do vroucí vody a nechte 1 minutu vařit (instantní nudle jen namočte ve studené vodě). Sceďte a nechte okapat.
  2. Jidášovo ucho a šítaké namočte, aby změkly. Cibuli nakrájejte na měsíčky, papriku, mrkev, jarní cibulku a houby na nudličky. Fazolky pokrájejte zešikma na proužky.
  3. V misce smíchjete omáčky, sezamový olej a cukr. Nechte cukr rozpustit a dejte stranou na později.
  4. Ve woku nebo v hlubší pánvi rozpalte 1 lžíci oleje a zprudka orestujte kuřecí maso, aby se zatáhlo. Pak ho vyndejte do misky a dejte stranou.
  5. Do woku dolijte 2 lžíce oleje, opět rozpálte a postupně vkládejte zeleninu – od nejtvrdší po nejměkčí. Mrkev, cibuli, fazolky, houby, papriku a na závěr jarní cibulku. Vše zprudka orestujte. Přidejte nudle a kuřecí maso a chvíli restujte. Zalijte tmavou omáčkou a restujte, aby se nudle v omáčce dobře obalily. Nakonec zakápněte citronovou šťávou a ještě lehce prohoďte.
  6. Dozdobte koriandrem a podávejte.

Smažené nudle s kuřecím masem  Foto: Smažené nudle s kuřecím masem; foto: Vietnamská kuchyně – Lehce a hravě s Vietem

Vietnamská kuchyně - Lehce a hravě s Vietem Foto:

Vietnamská kuchyně

Lehce a hravě s Vietem

Viet Anh Doan si získal nesmírnou popularitu jako představitel Lia ze seriálu Ohnivý kuře a to jak svými výroky o Vietnamcích, obchodu a politice, tak i svým kuchařským uměním.

V kuchyni se umí otáčet a jeho 60 nejlepších a nejoblíbenějších receptů ze země rýže, kávy a krevet to dokládá. Uvařte si vynikající nudlovou polévku, připravte a usmažte jarní závitky, poduste rybu na pivu nebo zvolte klasiku – smažené nudle s kuřecím masem.

Už nemusíte chodit do asijského bistra. Začnete si exotickou kuchyni připravovat sami doma.

Vydalo nakladatelství Ikar ve spolupráci s FTV Prima.

Uložit

Uložit

reklama