zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Rýžový pudink s meruňkami
Autor: Marek Kučera / Adéla ještě nevečeřela Rýžový pudink s meruňkami

Rýžový pudink s meruňkami

Hodnoceno: 7x
Pudink se za první republiky říkalo nákypu, který se pekl v páře. Můžete to vyzkoušet nebo uvařenou rýžovou kaši servírovat rovnou s ovocem. Spojení sladkých a zároveň kyselkavých meruněk a krémové voňavé rýže je nepřekonatelné, ozvláštněte ho použitím rostlinného mléka, třeba kokosového nebo ovesného.
do 30 minut
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Mléko zahřívejte se špetkou soli a skořicí k varu. Rýži propláchněte, vsypte ji do vroucího mléka a za stálého míchání přiveďte k varu a vařte na středním stupni zhruba 15 minut doměkka. Vmíchejte máslo a nechte kaši vychladnout. 
  2. Vychladlou rýžovou kaši promíchejte se zakysanou smetanou, vanilkovým a moučkovým cukrem a šťávou z meruňkového kompotu. 
  3. Vrstvěte ji do sklenic střídavě s nakrájenými meruňkami a ozdobte snítkou meduňky. 

Jak ušetřit čas: Hrnec TEFAL Cook4Me+ zapněte v manuálním modu na funkci browning. Vlijte mléko, zahřejte ho, osolte, přidejte skořici, máslo a rýži a za stálé míchání přiveďte k varu. Přiklopte a zapněte program na pomalé vaření na 15 minut. Nechte vychladnout a pokračujte jako v postupu nahoře.

Rýžový pudink s meruňkami
Autor: Marek Kučera / Adéla ještě nevečeřela Rýžový pudink s meruňkami
Rýžový pudink s meruňkami
Autor: Marek Kučera / Adéla ještě nevečeřela Rýžový pudink s meruňkami

reklama

Adéla ještě nevečeřela
Ondřej Slanina a Adéla Elbel

Komička a zpěvačka Adéla Elbel je také mámou dvou dcer, a tak každý den přemýšlí, co bude vařit. Ve vtipné kuchařce zpracované jako komiks ji inspiruje šéfkuchař Ondřej Slanina známý z dua Kluci v akci. Vybírat můžete z 31 receptů převážně na hlavní jídla, která jsou nejen chutná, sytá a zdravá, ale i rychle hotová. Zvlášť pokud použijete chytré pomocníky od Tefalu, díky kterým zůstane kuchyň čistá i po večeři.

Vydalo EV public relations. 

Související témata: rýžový pudink , rýže , meruňky , Sladké