návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Růžový koktejl z vodky a grapefruitu

Hodnoceno: 0x
1 porce
do 10 minut
Koktejl z grepu a vodky
Autor: isifa.com Koktejl z grepu a vodky
Osvěžující barevný koktejl je pravou výsadou léta. Jeden takový si můžete připravit podle našeho receptu, ale nenechte se zmást. Není to žádné „růžové pití“ pro slečinky.

Postup

  1. Rozřízněte grapefruit napůl, odřízněte z něj jeden měsíček na ozdobu a ze zbytku vymačkejte šťávu. Šťávu z grepu a z limetky dejte s vodkou do šejkru, přilijte grenadinu a dobře protřepejte. Do nachlazené sklenice dejte kostky ledu a přelijte je koktejlem. Dozdobte skrojkem grapefruitu a lístky meduňky.
  2. Grenadina je tradiční červený sirup používaný jako ingredience do míchaných nápojů. Koktejlům dodává barvu, ale i chuť. Název grenadina pochází z francouzského slova „grenade“, což znamená granátové jablko. Tradiční původní sirup je tedy vyrobený ze šťávy z granátových jablíček nebo z třešní a z cukru. Dnes už se vyrábějí varianty i z dalšího ovoce, jako je malina, červený rybíz nebo ostružina.
Související témata: Nápoje