zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Rizoto s pancettou a toskánskou kapustou
Autor: Marek Kučera Rizoto s pancettou a toskánskou kapustou

Rizoto s pancettou a toskánskou kapustou

Hodnoceno: 4x
Cavolo nero neboli toskánská kapusta je zvláštní tmavá odrůda kadeřávku, kterou milují ve všech italských regionech, odkud vesele vyráží do světa. U nás bývá k mání zejména na trzích a pěstují ji zahrádkáři. Hodit se bude i běžný kadeřávek nebo listy mladé kapusty. Postup na italské "risotto" je ovšem třeba dodržet do puntíku.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Pancettu a 1 lžíci oleje dejte do pánve. Na středním stupni škvařte 6 až 8 minut, až se tuk vyškvaří a pancetta zkaramelizuje. Tuk sceďte a uchovejte a pancettu dejte stranou.
  2. Vývar uveďte do varu v malém hrnci.
  3. Ve velkém hlubokém kastrolu rozehřejte vyškvařený tuk a osmažte na něm cibuli, až změkne. Vsypte rýži a promíchávejte ji, aby se obalila tukem. Vlijte víno a nechte ho odvařit za stálého promíchávání.
  4. Teplotu snižte a k rýži postupně přidávejte horký vývar po naběračkách, zlehka promíchávejte a vždy nechte předchozí dávku vsáknout, než přidáte další. Celkem takto vařte 15 až 20 minut. Vypněte, vmíchejte máslo a parmazán.
  5. Vlijte další naběračku vývaru a vmíchejte spařenou kapustu. Podle chuti osolte a opepřete. Kastrol zakryjte a rizoto nechte odpočívat 1 až 2 minuty, kdy se listy kapusty dovaří zbytkovým teplem. Nakonec podávejte v miskách s vyškvařenou pancettou a čerstvě umletým pepřem.
Rizoto s pancettou a toskánskou kapustou
Autor: Marek Kučera Rizoto s pancettou a toskánskou kapustou

Další báječné recepty ze zimní listové zeleniny najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH: 

Vánoční číslo časopisu Prima FRESH 2019

Užijte si zimní radovánky i kouzelné svátky s novým číslem časopisu Prima FRESH

reklama