zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Řízky v mandlové strouhance
Autor: Pradobroty.cz Řízky v mandlové strouhance

Řízky v mandlové strouhance

Hodnoceno: 0x
Řízky s mandlovou strouhankou vám budou opravdu chutnat – jsou zdravější a navíc potěší i strávníky s bezlepkovou dietou. Tento recept tak může být i tipem na vánoční řízečky. :)
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Troubu rozpalte na 190 °C (horkovzduch na 170 °C). Plech pomažte sádlem/olejem.
  2. Maso očistěte a nakrájejte na 1 cm vysoké menší řízečky.
  3. V jedné ploché misce si smíchejte mandle a parmazán.
  4. Do další ploché misky (nebo hlubokého talíře) rozklepněte vejce, přidejte asi 2 lžíce vody, sůl, pepř, skořici a římský kmín a prošlehejte vidličkou.
  5. Maso postupně namáčejte do vejce, vytáhněte vidličkou, nechte zlehka okapat, obalte v mandlové směsi a položte na připravený plech.
  6. Plech s řízky vložte do rozpálené trouby a pečte 12 minut, pak postupně všechny otočte a pečte dalších 12 minut. (Řízky jde péct najednou 25 minut a neotáčet, ale nebudou mít tak hezkou barvu.)
  7. Dip: Do misky vložte všechny ingredience a promíchejte.
  8. Řízečky podávejte ještě horké s vařeným bramborem omaštěným máslem a připraveným dipem.

 

Řízky v mandlové strouhance
Autor: Pradobroty.cz Řízky v mandlové strouhance

reklama

Pradobroty
Marcela Prachařová

Lásku k jídlu si hýčkám už od dob, kdy jsem byla malé děvče. Tenkrát mi vařila maminka a školní jídelna. Když jsem vyrostla a osamostatnila se, musela jsem si začít vařit a péct sama. Záhy jsem zjistila, že mě to baví a docela i jde, protože mé výtvory chválí nejen můj muž, ale i kamarádi, známí a kolegové v práci.

V roce 2011 jsem se stala "matkou na mateřské" a abych nebyla intelektuálně nevytížená a z péče o potomstvo se nezbláznila, začala jsem jídlo fotit a založila blog Pradobroty.cz.

Na blogu najdete recepty převážně české a evropské a v 90 % takové, kde náročnost a výsledný efekt stojí v rozumném poměru.

Související témata: řízek , Hlavní jídla