zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Rajčatovo-jahodový salát
Autor: Kublanka.cz Rajčatovo-jahodový salát

Rajčatovo-jahodový salát

Hodnoceno: 0x
Kombinace jahod a rajčat je nejen lehce překvapivá a pro nás nová, ale hlavně se skvěle doplňuje. Nejen samotnou chutí, ale i zdravotními účinky.
do 10 minut
4 porce

Jahody údajně podporují chuť na sex. Ostatně šampaňské s jahodami je až ikonické. A jelikož nemládneme, dvě děti už máme a musíme brát ohledy na budoucnost, tak na řadu přicházejí rajčata. Rajčata jsou právě vhodná pro lidi s nemocí srdce a krevního oběhu. Takže po tomhle salátu dostanete různé chutě, ale určitě nedostanete infarkt. A to je docela atraktivní nabídka k ochutnání.

Další recepty na výtečná domácí jídla z blogu Kublanka.cz a jejich nové kuchařky najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH:

Článek

Letní číslo časopisu Prima FRESH Foto:

Ochutnejte léto s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Letní číslo časopisu Prima FRESH nabízí plnou náruč nových receptů, s kterými si období prázdnin užijete ještě více naplno! Časopis najdete v prodeji již od 7. června, tak...

reklama

Postup

  1. V misce metličkou prošlehejte javorový sirup s vanilkovým extraktem, balzamikovým octem a olivovým olejem. Podle chuti osolte a opepřete.
  2. V salátové míse promíchejte jahody s rajčaty a nakrájenou bazalkou. Zakápněte připravenou zálivkou a opravdu jemně, tak abyste nepoškodili jahody ani rajčata, promíchejte. Na závěr ještě podle potřeby dochuťte solí a pepřem a posypte čerstvými lístky máty. Ihned podávejte. Nejlépe chutná s bílým pečivem.

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma, Foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

reklama