S vášní pro jídlo

Prosecco cupcakes

Moje hodnocení
7x

Chcete potěšit milovníka prosecca? Upečte mu tyto cupcaky! Isou sice celkem sladké, ostatně jako všechny, ale sladkost pěkně vyvažuje nakyslá malin uvnitř. Prosecco najdete jak v krému, tak právě v náplni. A pokud chcete, klidně si můžete kapku nalít i do skleničky. ;)

12 porcí
60 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Nejprve je potřeba namarinovat maliny v proseccu. Na to stačí nasypat maliny do misky a zalít je proseccem, aby byly ponořené. Takto by se měly marinovat alespoň půl hodiny.
  2. Pak předehřejte troubu na 190 °C.
  3. V hlubší míse metlou prošlehejte olej s cukrem, vejcem a jogurtem.
  4. K ostatním ingrediencím vešlehejte mouku, jedlou sodu a vanilkový extrakt.
  5. Do formy na muffiny rozložte papírové košíčky a těsto do nich rovnoměrně rozlijte.
  6. Cupcaky potom pečte zhruba 20 minut dozlatova a upečené je nechte úplně vychladnout.
  7. Na krém v robotu ušlehejte máslo pokojové teploty na jemný krém a postupně k němu přisypávejte moučkový cukr. Nakonec do krému ještě přidejte prosecco.
  8. Do vychladlých cupcaků malým ostrým nožíkem vyřízněte důlek, do kterého potom vždy vmáčkněte malinu a přidejte ještě lžičku prosecca, ve kterém se maliny marinovaly.
  9. Krém přendejte do cukrářského sáčku se zdobicí špičkou a vytvořte ozdobnou vrstvu. Hotové cupcaky nechte v lednici ztuhnout.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

S vášní pro jídlo

Kaya Kounová Roubíčková S vášní pro jídlo

S vášní pro jídlo je inspirativní foodblog, který píše Kaya Kounová Roubíčková.

Dobré jídlo je její velkou vášní, takže není náhoda, že čas ji přivedl k psaní právě o něm. Velmi ráda připravuje jídla nenáročná, zato s maximálně vyladěnými chutěmi.

Na stránkách blogu svasniprojidlo.cz se s vámi dělí o to nejlepší, co v kuchyni vytvořila. Najdete zde rozmanitou kuchyni z celého světapřipravenou se špetkou hravosti a hlavně s vášní!


Přečtěte si také

Recepty