zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pórková polévka s quinoou a cizrnou
Spouštím video za 5s.

Pórková polévka s quinoou a cizrnou

Hodnoceno: 1x
Rychlá polévka plná zdravých ingredienci – navíc díky cizrně a bramborám vás dostatečně zasytí!
do 30 minut

Kulinární pořad Karolína, domácí kuchařka sledujte každou neděli na Prima LOVE!

reklama

Postup

  1. Předem (klidně i předchozí den) si předvařte cizrnu podle návodu na obalu, dejte vařit doměkka.
  2. V den přípravy očistěte pórek a nakrájejte ho na kolečka. Brambory oškrábejte a nakrájejte na kostičky o hraně cca 2 cm.
  3. Quinou dejte do hrnku a zalijte cca 1 dcl vody a promíchněte, aby byla zrnka ponořená – je dobré ji nechat nejprve 5 minut nabobtnat.
  4. V kastrolu rozpusťte máslo, dejte na něj pórek i brambory a oboje společně cca 5 minut opékejte. Pak zalijte 0,8 l vroucí vody, přijdejte namočenou quinou, sůl, pepř, muškátový oříšek, chilli a kari.
  5. Přidejte uvařenou cizrnu. Vše společně nechte vařit 15 minut. Poté přidejte prolisovaný česnek a nechte ještě přejít varem. Ochutnejte a můžete osolit a přikořenit, je-li třeba.

 

Pórková polévka s quinoou a cizrnou 2 Foto: Pórková polévka s quinoou a cizrnou; foto: archiv FTV Prima / Karolína domácí kuchařka

reklama

Sledujte celou epizodu