zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pivní dort podle Delie Smith
Autor: Zdeněk Lhoták Pivní dort podle Delie Smith

Pivní dort podle Delie Smith

Hodnoceno: 1x
Slavná britská kuchařka a autorka spousty nádherných kuchařek je podepsaná i pod tímto neuvěřitelným dortem. Je relativně rychle hotový, velice snadný, plný čokolády, ale taky piva – v ráji už nemůže být lépe!
do 1,5 hodiny
1 dort porce

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. Mouku s práškem a sodou prosejte do velké mísy, prosévejte z výšky, aby se mouka hezky provzdušnila. Pak přidejte všechny další přísady na těsto kromě piva. Elektrickými metlami šlehejte asi minutu, až vznikne hladká krémová hmota.
  2. Po částech k ní zapracujte pivo. Těsto rozdělte do dvou vymazaných a papírem vyložených forem (průměr 22 cm) a pečte ve středu trouby 30–35 minut. Těsto je upečené, když ho trochu zmáčknete a ucítíte, že je pružné.
  3. Korpusy vyjměte z trouby, asi po půl minutě objeďte okraje forem nožem a korpusy vyklopte na mřížku. Opatrně stáhněte pečicí papír a korpusy opět překlopte, aby byly vrchní stranou nahoru (to zabrání jejich přilepení na mřížku).
  4. Zatímco korpusy chladnou, připravte si polevu. Nalámanou čokoládu s pivem rozpusťte ve vodní lázni, po 5 až 10 minutách, až bude rozpuštěná, sejměte z plamene. Do čokolády zašlehejte máslo a nechte trochu vychladnout, pak k ní elektrickými metlami zašlehejte cukr. Třetinu polevy přesuňte do čisté misky a vmíchejte do ní nasekané ořechy. Až poleva trochu vychladne, spojte oba korpusy polevou s ořechy, zbylou polevou dort ozdobně potřete a posázejte zkaramelizovanými půlkami ořechů nebo čerstvým ovocem.

Pivní dort podle Delie Smith Foto:

Pivní dort podle Delie Smith, foto: Zdeněk Lhoták

Chcete vyzkoušet nové recepty z typických podzimních surovin? Pak si rozhodně kupte nové podzimní čísle časopisu Prima FRESH:

Prima FRESH - podzim 2015

Užijte si podzimní sklizeň s novým číslem časopisu Prima FRESH!

reklama