zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pikantní křídla z Nashvillu
Autor: Kublanka.cz Pikantní křídla z Nashvillu

Pikantní křídla z Nashvillu

Hodnoceno: 0x
Milujete pikantní jídla a zároveň i klasickou kuřecí obíračku? Tak to jsou pro vás ideální Nashville Hot Wings! Pěkně vás rozpálí!
do 1 hodiny
4 porce

Článek

6 báječných receptů na kuřecí křidýlka Foto:

6 báječných receptů na kuřecí křidýlka

Není nad pořádnou obíračku. Umaštěná pusa i ruce a ta skvělá chuť masa, které jste právě odkousli od kosti... :)

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Kuřecí křidélka dejte do uzavíratelné nádoby, dobře je osolte, opepřete čerstvě mletým černým pepřem a důkladně promíchejte.
  2. Nádobu uzavřete a křidélka nechte minimálně 3 hodiny odpočinout v chladničce (ideálně přes noc).
  3. V míse prošlehejte podmáslí s Tabascem a vejci. V jiné míse promíchejte hladkou mouku s ½ lžičky soli. Fritovací hrnec nebo hlubokou pánev naplňte vysokou vrstvou slunečnicového oleje, který rozehřejte na 160 °C.
  4. Namarinovaná křidélka osušte papírovými utěrkami a po jednom je postupně obalte v mouce (přebytek oklepejte), podmáslí a opět v mouce. Obalená křidélka pokládejte na pečicí mřížku nebo na plech vyložený pečicím papírem.
  5. Obalená křídla smažte po částech v rozpáleném slunečnicovém oleji dozlatova. Usmažená zbavte přebytečného oleje na papírové utěrce.
  6. Jakmile máte všechna kuřecí křídla usmažená, nechte olej mírně vychladnout a v tepelně odolné misce si mezitím promíchejte kajenský pepř, hnědý cukr, mleté chilli, granulovaný česnek a papriku.
  7. Jakmile není olej příliš horký, odlijte 125 ml a přidejte ke koření. Promíchejte a kořeněným olejem potřete usmažená křídla. Ihned podávejte s kyselými okurkami a plátky toustového chleba.

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma, Foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

reklama