zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečená feta s olivami a sušenými rajčaty
Autor: Coolinářka Pečená feta s olivami a sušenými rajčaty

Pečená feta s olivami a sušenými rajčaty

Hodnoceno: 4x
Chcete zavzpomínat na dovolenou a vůně s ní spojené? Pak pro vás máme parádní tip na snadnou chuťovku, která něco takového zvládne opravdu hravě. I z několika málo ingrediencí totiž můžete vykouzlit pokrm hodný slavnostní večeře. Tak jdeme na to!
do 30 minut

reklama

Postup

  1. Do vhodné zapékací misky nalijte trochu olivového oleje nebo oleje, ve kterém jsou naložena sušená rajčata.
  2. Na olej položte sýr feta a kolem nandejte zelené a černé olivy a sekaná sušená rajčata (můžete klidně použít i čerstvá cherry rajčata).
  3. Vše posypte provensálskými bylinkami (můžete použít sušené, ale i čerstvé – tymián, oregáno, rozmarýn, bazalku, …), citronovou kůrou a chilli vločkami.
  4. Opět vše pokapejte olivovým olejem, zakryjte alobalem a dejte péct do předehřáté trouby na 180 °C asi na 20–30 minut.
  5. Plátky bílé bagety pokapejte olivovým olejem a z obou stran opečte na pánvi. Ještě teplé je potřete trochou česneku. Podávejte je s pečenou fetou.
Pečená feta s olivami a sušenými rajčaty
Autor: Coolinářka Pečená feta s olivami a sušenými rajčaty

reklama

Coolinářka
Svatava Vašková

Autorka foodblogu Coolinářka a autorka kuchařek Coolinářka testováno na rodině a Vánoční kuchařka pro kluky a holky ve svých receptech inspiruje je každodennímu vaření z kvalitních, běžně dostupných surovin.

V nové knize Tak chutná hygge nabízí více než 70 tipů na pohodové večeře.

Na jejím blogu najdete široké spektrum receptů: od typů na snídaně, polévky, masitá i zeleninová hlavní jídla, až po jednoduché recepty.

Knížky můžete sehnat ve všech knihkupectvích nebo si je objednat například ZDE.