návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Ořechové překvapení

do 30 minut
Že byste si také dali?
Že byste si také dali?
Máte v okolí strávníka, který miluje ořechy? Pak mu určitě udělejte ořechové překvapení. Bude mu chutnat!
Reklama
Reklama

Do mísy si nasypte mouku, přisypte cukr. Přidejte máslo, které jste si předem rozehřáli a nechali mírně zchladnout, a jeden žloutek. Důkladně směs promíchejte, vyklepněte si ji na pracovní plochu a rukama zpracujte.

Třetinu těsta si ukrojte, budete ji potřebovat na zdobení koláče, zbylou část využijete na zbytek koláče. Těsto nechte dvě hodiny v lednici odpočinout.

Vyložte si formu pečícím papírem, důkladně ji vymažte máslem a vysypte strouhankou, protože tento typ těsta má větší tendenci lepit. Forma je připravená.

Na náplň budete potřebovat jemně namleté ořechy, ideálně vlašské, protože jsou hodně aromatické, k ořechům přidejte žloutky a jedno celé vajíčko. Do směsi přidejte ještě cukr a důkladně ji promíchejte. Z bílků si našlehejte sníh, přidejte ho do směsi a opatrně promíchejte.

Propracované těsto si vyválejte, pomocí vykrajovátky si vykrojte kolečka, jimiž postupně zaplňte dno formy. Do takto připravené formy nalijte náplň. Zbylé těsto si vyválejte, vykrájejte z něj menší kolečka, kterými překryjete celou plochu náplně.

Takto připravený dezert pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů asi 30 minut. Dort nakonec dozdobte ořechy a čokoládovými hoblinkami.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama