Martina Boledovičová, Martina Viktorie Kopecká

Nealkoholický punč s pomerančem a voňavým kořením

Moje hodnocení
11x

Horké drinky jsou v zimě velmi oblíbené, ať už máte chuť na svařák, punč, nebo grog. Někdy se ale hodí mít v zásobě nealkoholickou variantu, na které si pochutnáte, a přitom zůstanete střízliví :) Vyzkoušejte výborný punč s pomerančem a voňavým kořením, které ladí s adventní náladou.

2 porce
30 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Nejdříve uvařte černý čaj: do hrnce vhoďte sáček čaje a zalijte ho 400 ml vroucí vody. Nechte louhovat asi 3 minuty.
  2. Mezitím nakrájejte pomeranč na asi půlcentimetrová kolečka.
  3. Z hrnce vyndejte čajový sáček a přilijte džus. Přidejte cukr, skořici, badyán, hřebíček a kolečka pomeranče. Vařte asi 10 minut a můžete podávat.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Martina Boledovičová, Martina Viktorie Kopecká

Vánoční tradinář Martina Boledovičová, Martina Viktorie Kopecká

Milovnice knih a ochránkyně lidových tradic se spojila s ochránkyní lidských duší a znalkyní tradic náboženských a vytvořily spolu krásnou publikaci, v níž se všechny tyto poznatky snoubí. Kniha vás provede zimním časem klidu přírody od posledních podzimních posvícení přes advent a přípravy na Vánoce, Štědrý den, vánoční svátky a přelom roku až do masopustu. Porozumíte tradičním zvykům, které můžete začlenit do oslav s rodinou, přáteli i sousedy. Kniha ale také ukazuje, jak využít klidu přírody, který nabízí temné dny a dlouhé noci na konci roku, pro svůj osobní čas, tvořit své další plány a radovat se z příchodu nového roku a světla.

Vydalo nakladatelství Smart Press.


Přečtěte si také

Recepty