návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Mražené dortíky

do 30 minut
Mražené dortíky
Mražené dortíky Autor: Hodně domácí
Tyto dortíky jsou přislazené pouze banánem a datlemi. Když je hodíte do mrazáku, chutnají jako výtečná zmrzlina. Takže když si vaše tělo řekne o nějaký ten přírodní cukr, neváhejte, vyzkoušejte a dopřejte si!
Reklama

Suroviny

1. vrstva:

2. vrstva:

Reklama

Postup

  1. Kešu ořechy a datle namočte přes noc do vody. Slijte vodu a rozmixujte.
  2. Společně pak smíchejte s kokosem, kakaem a osolte. Vznikne hmota, kterou vtlačte do pekáčku 17 x 17 cm nebo jiné hranaté misky vyložené potravinářskou fólií.
  3. V misce rozmixujte nebo rozmačkejte banán a přidejte ostatní suroviny z 2. vrstvy a nalijte vše na 1. vrstvu. Dejte do mrazničky ztuhnout.
  4. Na ztuhlou hmotu nalijte čokoládovou polevu. Tu si můžete připravit také z kakaa, agáve sirupu a kokosového oleje. Záleží, co máte raději a jaké suroviny na polevu máte doma k dispozici.
  5. Ještě před vložením do mrazničky nakrájejte na kousky. Kvůli banánu doporučujeme spotřebovat během pár dnů. Než budete dortíky jíst, nechte je trochu při pokojové teplotě povolit.
Reklama
Mražené dortíky
Mražené dortíky
Hodně domácí

Hodně domácí
Alena Podolníková

Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká : "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!

Související témata: Sladké
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama