zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mražené dortíky
Autor: Hodně domácí Mražené dortíky

Mražené dortíky

Hodnoceno: 1x
Tyto dortíky jsou přislazené pouze banánem a datlemi. Když je hodíte do mrazáku, chutnají jako výtečná zmrzlina. Takže když si vaše tělo řekne o nějaký ten přírodní cukr, neváhejte, vyzkoušejte a dopřejte si!
do 30 minut

reklama

Suroviny

1. vrstva:

2. vrstva:

Postup

  1. Kešu ořechy a datle namočte přes noc do vody. Slijte vodu a rozmixujte.
  2. Společně pak smíchejte s kokosem, kakaem a osolte. Vznikne hmota, kterou vtlačte do pekáčku 17 x 17 cm nebo jiné hranaté misky vyložené potravinářskou fólií.
  3. V misce rozmixujte nebo rozmačkejte banán a přidejte ostatní suroviny z 2. vrstvy a nalijte vše na 1. vrstvu. Dejte do mrazničky ztuhnout.
  4. Na ztuhlou hmotu nalijte čokoládovou polevu. Tu si můžete připravit také z kakaa, agáve sirupu a kokosového oleje. Záleží, co máte raději a jaké suroviny na polevu máte doma k dispozici.
  5. Ještě před vložením do mrazničky nakrájejte na kousky. Kvůli banánu doporučujeme spotřebovat během pár dnů. Než budete dortíky jíst, nechte je trochu při pokojové teplotě povolit.
Mražené dortíky
Autor: Hodně domácí Mražené dortíky

reklama

Hodně domácí
Alena Podolníková

Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká : "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!

Související témata: Sladké