zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mexická quesadilla s fazolovou náplní a sýrem
Autor: Mora Mexická quesadilla s fazolovou náplní a sýrem

Mexická quesadilla s fazolovou náplní a sýrem

Hodnoceno: 4x
Tato rychlá specialita vás přenese tisíce kilometrů daleko do slunného Mexika. Její základ tvoří přeložená pšeničná chlebová placka – tortilla – se sýrem a nejrůznějšími náplněmi. Pokud chcete ochutnat něco nového a máte rádi pikantnější pokrmy, rozhodně vyzkoušejte recept na quesadillu blogerky Live With Anny. Uchvátí vás harmonií výrazných chutí, nenáročností přípravy a navíc skvěle zasytí. Skvostná, zdravá a rychlá večeře!
do 30 minut
2–4 porce

reklama

Postup

  1. Na pánvi rozpalte olivový olej a nechte na něm lehce zezlátnout nadrobno nasekanou cibuli. Poté přidejte prolisovaný česnek a jen krátce ho orestujte a nechte jej rozvonět. Dále přidejte krájená rajčata, propláchnuté fazole a kukuřici. Promíchejte, přiklopte poklicí a nechte zhruba 5 minut vařit.
  2. Nakonec směs osolte, přidejte pepř, trochu chilli, nasekaný koriandr a šťávu z poloviny limetky. Vše promíchejte a hotovou směs rozložte na jednu polovinu každé pšeničné tortilly. Směs na tortillách posypte nahrubo nastrouhaným čedarem a přiklopte druhou polovinou tortilly. Pamatujte: tortilly se překládají, nerolují!
  3. Z trouby vyjměte rošt, do spodní části trouby vložte plech a troubu dejte předehřát na 240 °C.
  4. Na rošt z trouby vložte 2 tortilly. Jakmile je trouba předehřátá, zapněte u ní funkci gril a dejte jí na teplotu 270 °C. Dříve než se trouba předehřeje, vložte úplně do horního patra trouby rošt s tortillami a nechte je pod grilem zapéct. Potrvá to zhruba 1 minutu. Poté rošt vyndejte, tortilly otočte a dejte je znovu na jednu minutu zapéct. 

PRIMA TIP: MORA a příjemné chvíle s rodinou patří dohromady už bezmála dvě stě let. A protože dobré jídlo a pečení ve většině rodin nemůže chybět, přichází MORA s celoroční akcí, kdy zákazníci získají při koupi jakékoliv vestavné trouby MORA 10 balení mouky zdarma až domů. A k setu vybraných vestavných spotřebičů limitovanou kolekci kvalitního nerezového nádobí v hodnotě 4 990 Kč zdarma. Více o akcích na www.mora.cz v sekci „Promo Akce“.

Mexická quesadilla s fazolovou náplní a sýrem
Autor: Mora Mexická quesadilla s fazolovou náplní a sýrem

reklama