zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Makové krekry s guacamole
Autor: archiv nasmodrymak.cz Makové krekry s guacamole

Makové krekry s guacamole

Hodnoceno: 5x
Znáte to taky? Máte na něco chuť, ale ne na nic velkého, prostě si jen tak uzobnout, ochutnat. Tak přesně tohle splňuje tento recept. Inspirací jsou mexické nachos, pouze kukuřičnou tortillu nahradily makové trojhránky z listového těsta doplněné tradičním mexickým guacamole.
do 30 minut
6 porcí

reklama

Suroviny (6 porcí)

Postup

  1. Nejdříve předehřejte troubu na 170 °C. Mezitím vyválejte listové těsto do tenka. Potřete rozšlehaným vejcem a hojně posypejte celým mákem. Z těsta pak pomocí nože či rádélka vykrajujte trojúhelníčky, které upečte dozlatova (3–5 minut). 
  2. Než makové „nachos“ vystydnou, stihnete připravit quacamole (avokádovou pomazánku). Zralé avokádo zbavené slupky pomocí vidličky rozmačkejte na hrubou pastu. Přidejte na kostičky nakrájené rajče, které jste předem zbavili semínek, šťávu z limetky, posekaný koriandr, sůl, pepř a nadrobno nakrájenou cibuli. Vše promíchejte a ihned podávejte. 

PRIMA TIP: Pokud budete quacamole podávat až za pár hodin, přikryjte ho potravinářskou fólii. Zamezíte tak přístupu vzduchu a následnému hnědnutí, ke kterému má avokádo sklony.

Pro makové recepty vždy používejte čerstvý kvalitní mák, nejlépe takový, který je označen Českou cechovní normou. Více informací o naší české tradiční plodině a další makové recepty najdete na www.nasmodrymak.cz.

Makové krekry s guacamole
Autor: archiv nasmodrymak.cz Makové krekry s guacamole

reklama

Související témata: avokádo , guacamole , Malá jídla , Mexická kuchyně