zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kuřecí satay s arašídovou omáčkou
Autor: Kublanka.cz Kuřecí satay s arašídovou omáčkou

Kuřecí satay s arašídovou omáčkou

Hodnoceno: 0x
Špíz na gril nemusí být vždycky s kusem slaniny a rozvařenou cibulí. Lze udělat i tuhle jihoasijskou verzi zvanou satay. K tomu jednoduchou pikantní arašídovou omáčku a máte skvělý materiál na váš gril. Jednoduché a tak dobré, že budete v grilovací sezoně nevěrní i klasickým buřtům.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. V malé pánvi na mírném ohni rozpalte slunečnicový olej, na kterém nechte zeskovatět cibuli s česnekem a chilli papričkami. Poté do pánve přidejte kokosové mléko, arašídové máslo, kecap manis a sójovou omáčku a přiveďte za stálého míchání k varu. Jakmile omáčka začne vřít, stáhněte ji z ohně a po mírném vychladnutí omáčku promixujte tyčovým mixérem. Omáčku dochuťte šťávou z limetky a solí. Nechte vychladnout na pokojovou teplotu – omáčka zhoustne.
  2. Dřevěné špejle namočte na minimálně 30 minut do vody. Kuřecí prsa nakrájejte na kostky o velikosti 2 cm a napíchejte je na namočené špejle (po 4–5 kusech). V misce smíchejte kecap manis s rozpuštěným máslem a směsí potřete kuřecí špízy. Špízy grilujte z obou stran nebo je můžete opéct na pánvi.
  3. Ihned podávejte posypané drcenými arašídy, nasekanou cibulkou, limetkou a arašídovou omáčkou.

Kuřecí satay s arašídovou omáčkou Foto:

Kuřecí satay s arašídovou omáčkou Foto:

Kuřecí satay s arašídovou omáčkou, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama