Gwyneth Paltrow

Kuřecí polévka wonton

Moje hodnocení
5x

Asijská klasika po americku zjednodušená slibuje skvělý výsledek bez přehnaného úsilí. Pokud vášnivě rádi neskládáte origami a tenké wonton knedlíčky, prostě masové kuličky uvařte ve vývaru a vynechte wonton těsto – uberete na úsilí i kaloriích, ale vydatná chuť zůstane.

4 porce
60 minut
asijská

Polévka

Kuličky

Postup přípravy

  1. Na polévku očistěte jarní cibulky a nakrájejte je na 5cm kousky. Česnek oloupejte a podrťte, zázvor nakrájejte na 5mm plátky. Vsypte vše do hrnce, osolte, zalijte vývarem a přiveďte k varu. Ztlumte teplotu, přiklopte pokličkou a nechte na mírném stupni probublávat.
  2. Mezitím připravte kuličky. Jarní cibulky očistěte a nasekejte nadrobno, promíchejte v míse s masem a zbylými surovinami tak, aby se vše dobře spojilo. Namočte si ruce a vytvarujte 24 kuliček.
  3. Polévku sceďte, čirý vývar vlijte zpět do hrnce a vložte do něj masové kuličky. Vařte je asi 5 minut, až zesvětlají a vyplavou na hladinu. Mezitím očistěte pak choi salát, rozkrojte ho na čtvrtky, lusky nakrájejte šikmo na proužky a wonton těsto na 1cm nudličky. Vsypte vše do polévky, povařte ještě 1 minutu a podávejte.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow přináší přes 130 svých oblíbených receptů na výborná a zdravá jídla – některá z nich neobsahují cukr, lepek ani laktózu. Přijdou vám vhod ve chvíli, kdy začnete přemýšlet o tom, že si objednáte něco nezdravého, protože máte hlad a málo času. Najdete tu inspiraci na všechny denní chody, od jednoduchých snídaní až po pohodové večeře.

"Když jsem se rozhodla, že napíšu tuhle knihu, začala jsem pátrat u svých přátel a kolegů a ptát se jich, jaký druh kuchařky jim na trhu schází, jakou by si oni sami představovali. Všichni měli podobné přání: chtěli sbírku receptů, podle nichž zvládnou uvařit opravdu snadno, bez náročných příprav, odreagují se po náročném pracovním dni v kuchyni a připraví skvělé, ale rychlé jídlo."
Gwyneth Paltrow, z předmluvy


Přečtěte si také

Recepty