zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Krémová květáková polévka s klobásou a kadeřávkem
Autor: Garden & Kitchen Krémová květáková polévka s klobásou a kadeřávkem

Krémová květáková polévka s klobásou a kadeřávkem

Hodnoceno: 5x
Květáková polévka má v naší kuchyni své místo už řadu let. Je naprosto skvělá jen tak, ale když ji vylepšíte kadeřávkem a přidáte třeba kus klobásy, věříme, že vás nejen zahřeje, ale i 100% zasytí. Počasí je stále chladnější a chladnější, tak se na to pojďme připravit!
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Klobásu pokrájejte na kolečka a na olivovém oleji osmahněte.
  2. Poté ji vyndejte vařečkou a dejte stranou. Na výpeku osmahněte najemno pokrájenou cibuli, pak přidejte drcený česnek, koření a vše minutu restujte.
  3. Do osmahnuté směsi přidejte květák rozebraný na jednotlivé růžičky a zalijte vodou (1,5–2 l).
  4. Osolte a opepřete, přiveďte k varu a vařte přibližně 15 minut. Polévku dejte do mixéru (1/4 květáku dejte stranou) a rozmixujte.
  5. Vraťte zpět do hrnce, přiveďte k varu a přidejte pokrájené listy kadeřávku.
  6. Vše povařte 5–7 minut. Nakonec do polévky vraťte osmahnutou klobásu, odloženou část uvařeného květáku a zjemněte smetanou. Můžete dochutit solí a pepřem. 
Krémová květáková polévka s klobásou a kadeřávkem
Autor: Garden & Kitchen Krémová květáková polévka s klobásou a kadeřávkem

reklama

Rok s Garden & Kitchen
Inna Valoušková

Vystudovaná ekonomka a máma dvou dětí vyrostla na venkově, kde se od svojí babičky naučila starat o zahradu i domácí zvířata a péct a od maminky zase vařit. Po mnoha letech ve městě si však Inna Valoušková uvědomila, že patří na venkov a potřebuje cítit přírodu a jíst převážně to, co vypěstuje a ne produkty neznámého původu z anonymního supermarketu. A tak se vrátila na vesnici a začala pěstovat to, co má ráda a úrodu postupně zpracovávat v kuchyni. O své zkušenosti se dělí na blogu www.gardenandkitchen.com, díky kterému vznikla i tato kuchařka. Představuje roční období v celé jejich kráse, jejich plodiny a lahodné recepty z nich. 

Kuchařka je dostání pouze na gkshop.cz