zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kakaová smoothie bowl s ovocem a ořechy
Autor: Kuchařka na celý rok Kakaová smoothie bowl s ovocem a ořechy

Kakaová smoothie bowl s ovocem a ořechy

Hodnoceno: 4x
Elegantní způsob servírování smoothie, kdy se z rozmixovaného ovocného drinku stane krásně nazdobená miska a plnohodnotná snídaně nebo svačina. Mražený banán se postará o sladkost i tužší konzistenci a smoothie perfektně zchladí. V této verzi je recept vhodný i pro vegany.
do 30 minut
2 porce

reklama

Postup

  1. Pár hodin předem oloupejte banán, nakrájejte ho na kolečka a uložte do mrazáku. 
  2. Mražený banán vložte do mixéru na smoothie, přidejte mandlové máslo, vypeckované datle, kakao a lněná semínka. Přilijte mandlové mléko a rozmixujte dohladka. 
  3. Smoothie rozdělte do misek a ozdobte ovocem, kakaovými boby, čokoládou, pukanci a ořechy. 

PRIMA TIP: Mandlové máslo smoothie zjemní, můžete jej však i vynechat nebo nahradit jiným ořechovým máslem či hrstí ořechů. Ořechové máslo je však jemnější než ořechy. Koupíte ho stejně jako kakaové boby v obchodech se zdravou výživou, v drogerii dm nebo třeba na Grizly.cz.

Kakaová smoothie bowl s ovocem a ořechy
Autor: Kuchařka na celý rok Kakaová smoothie bowl s ovocem a ořechy

reklama

Kuchařka na celý rok
Marie Donajová

Blogerka MaruškaVEG píše a fotí už pět let veganské recepty a rozhodla se 68 nejoblíbenějších poskládat do Kuchařky na celý rok. Rozdělila je podle surovin do čtyř ročních období a doplnila kapitolami o kvašení, klíčení a zavařování a obsáhlým pojednáním o rostlinné stravě i praktickými tipy z každodenního vaření veganských pokrmů v rodině s dítětem. Veganství ukazuje jako pestrobarevný jídelníček plný surovin, které si snadno vypěstujete na zahradě nebo koupíte v běžném obchodě. Vegansky vařit a jíst tak můžete od rána do večera, a dokonce i o Vánocích. A že to není nuda, nebo jen zrní a tofu, se přesvědčíte už pouhým prolistováním, tak lákavé jsou všechny fotky. 

Knihu zakoupíte s 15% slevou s kódem FRESH15 na webu www.shop-maruskaveg.cz

Související témata: smoothie , banány , mandle , veganské recepty , Sladké