Speciály

Nové recepty na zdravá a lahodná smoothie

Smoothie se stalo fenoménem poslední doby. Hustý nápoj z rozmixovaného ovoce či zeleniny doplněný výživnými semínky, je alternativou zdravé snídaně nebo svačiny. Připravuje se v mixéru a díky zachovanému obsahu vlákniny je tělu mnohem prospěšnější než šťávy z odšťavňovače.

Přesto je na místě používat zdravý rozum – jako s ničím, i se smoothie je lepší to nepřehánět. V rozmixované podobě jsme náchylnější konzumovat větší množství ovoce a zeleniny, než kdybychom se jím měli "prokousat". A hlavně u ovoce vás může překvapit, že tak do sebe dostanete velkou dávku cukru.

Pokud si ale zvyknete třeba připravovat smoothie k snídani a nepřeženete to s množstvím a také kombinujete ovoce se zeleninou, je to určitě lepší varianta, než se cpát po ránu bábovkou nebo chlebem s vysočinou.

Pro inspiraci jsme pro vás vybrali různé recepty na smoothie – ideální je vybírat ovoce a zeleninu podle sezony a v co nejlepší kvalitě. Hitem poslední doby jsou také smoothie bowl neboli misky s hustším smoothie, které je dozdobeno další ovocem, ořechy a semínky.

Připravte si lahodné smoothie podle našich receptů:

Recepty