reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Japonské soba nudle s tofu, avokádem a chilli
Autor: Tasty Talkings Japonské soba nudle s tofu, avokádem a chilli

Japonské soba nudle s tofu, avokádem a chilli

Hodnoceno: 0x
Tradiční japonské nudle soba jsou vyrobené z pohanky, proto jsou mnohem zdravější variantou k našim pšeničným těstovinám. A když už se pouštíme do přípravy japonských nudlí, není lepší varianta, než jim dát japonský šmrnc. Lehké vegetariánské jídlo je ideální jako večeře.
do 30 minut
3 porce

reklama

Podívejte se na návodné video, jak jednoduše připravit avokádo na další vaření:

Jak na avokádo
Jak na avokádo

reklama

Postup

  1. Balení nudlí soba uvařte podle návodu: vaří se ve vroucí vodě asi 7 až 8 minut. Poté je sceďte, prolijte studenou vodou a nechte odkapat.
  2. Jarní cibulky omyjte, chilli papričky rozpulte, zbavte semínek a vše nakrájejte na malé kousky. Na suché rozehřáté pánvi tyto dvě ingredience lehce orestujte (nepovinné).
  3. Do nudlí přilijte sójovou omáčku, sezamový olej, rýžový ocet a šťávu z limetky. Dobře zamíchejte. Avokádo a tofu nakrájejte na kostičky a posypte jimi nudle společně s opraženými sezamovými semínky. Pokud vám zbyde nějaká šťáva z limetky, můžete v ní namočit kousky avokáda: alespoň vydrží déle zelené!
  4. Vše ochutnejte a případně dochuťte. Tento pokrm můžete servírovat i studený, ale pokud vám to nevyhovuje, klidně zůstaňte u teplé varianty.

Japonské soba nudle s tofu, avokádem a chilli  Foto: Tasty Talkings

Japonské soba nudle s tofu, avokádem a chilli  Foto: Tasty Talkings

Japonské soba nudle s tofu, avokádem a chilli. Foto: Tasty Talkings

Tasty Talkings

Vítejte u Tasty Talkings!

Jmenuji se Tereza Pánková a k psaní o jídle jsem začala tíhnout v prvním roce studia na vysoké škole. Tehdy jsem si uvědomila, že psané slovo a focení jsou pro mě to pravé! Nejlepší variantou k realizaci tohoto koníčku se nakonec stalo založení blogu! Ten můj se jmenuje TastyTalkings.com a najdete na něm recepty, články zaměřené na svět gurmánů a fotoreporty z cest. Psaní je zkrátka něco, čím bych se chtěla v budoucnu živit!

Kikkoman - tradiční japonská omáčka

Kikkoman - tradiční japonská přírodně fermentovaná omáčka

Uložit

reklama

reklama