zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Italské těstoviny penne se zeleným chřestem a sušenými rajčaty
Autor: archiv Lamart Italské těstoviny penne se zeleným chřestem a sušenými rajčaty

Italské těstoviny penne se zeleným chřestem a sušenými rajčaty

Hodnoceno: 3x
Svěží chuť zeleného chřestu doplňují v tomto receptu výtečné italské antipasti – sušená rajčata a artyčoky naložené v oleji. Otevřete si k nim lahvinku dobrého vína a užijte si báječný večer v italském stylu.
do 30 minut
4–6 porce

reklama

Postup

  1. Těstoviny nasypte do vroucí osolené vody a vařte po dobu, jakou uvádí výrobce, aby byly al dente, tzv. na skus. Hotové těstoviny sceďte a lehce promastěte olejem.
  2. Zelený chřest vložte do vroucí vody a nechte asi minutu povařit. Vyjměte a ihned zchlaďte v ledové vodě. Chřest nakrájejte na kousky.
  3. Na pánvi rozehřejte olivový olej a restujte na proužky nakrájenou cibuli, přidejte překrájená čerstvá cherry rajčata a na větší kusy nakrájená sušená rajčata. Poté přidejte chřest a artyčoky. Směs osolte, opepřete a vložte uvařené těstoviny.
  4. Společně prohoďte, přidejte najemno nakrájenou petrželku a servírujte na předehřátém talíři.

PRIMA TIP: Pro přípravu kvalitního jídla a nápojů nestačí použít jen vynikající suroviny, ale důležité jsou i spotřebiče a nádobí, na kterých se potraviny připravují. Značka Lamart nabízí domácnostem i profesionálním kuchařům perfektní vybavení pro přípravu jídla v několika řadách podle možností jejich rozpočtů, tak aby kvalitní vybavení bylo dostupné co nejširší skupině milovníků dobrého jídla. 

Řada kuchyňského nádobí Lamart by Piere Lamart byla inspirována zkušenostmi a hravým přístupem k vaření tohoto jedinečného francouzského kuchařského profesionála, který byl srdcem a duší malé rodinné brasserie v úrodné oblastí Bretaně na pobřeží Atlantského oceánu.

Italské těstoviny penne se zeleným chřestem a sušenými rajčaty
Autor: archiv Lamart Italské těstoviny penne se zeleným chřestem a sušenými rajčaty

reklama