zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Čokoládové cupcakes
Autor: archiv Hera Čokoládové cupcakes

Čokoládové cupcakes

Hodnoceno: 16x
Cupcakes jsou momentálně v módě. A není divu, skvěle chutnají, a pokud rádi pečete, můžete si s nimi kreativně pohrát. Kombinovat různé příchutě a krémy je fajn, ale jistotou je dvojitá porce čokolády :)
do 1 hodiny
10 ks porcí

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. Ušlehejte cukr s rostlinným tukem nebo máslem. Poté přidejte postupně vejce a 2 lžíce kakaa. Pokud se vám nebude zdát těsto kompaktní, přidejte ještě jedno vejce. Vše vyšlehejte dohladka a pak přidejte prosátou mouku. Vypracujte do hladkého těsta a nakonec vmíchejte na malé kousky nalámanou čokoládu. Připravené formičky na muffiny plňte do 2/3. Je vždy lepší použít pevné formičky (nejlépe silikonové), u těch nehrozí, že by se rozjely a zkazil se tak tvar cupcaků. Pečte cca 20–25 minut. Po vyjmutí z trouby nechte vychladnout.
  2. Mezitím si rozehřejte cukrářskou polevu, kterou ozdobíte jejich povrch. Na polevu nastříkejte ořechový krém. Ten připravíte tak, že zahřejete mléko, kterým přelijte mleté ořechy, umícháte kašičku a necháte vychladnout. Vyšlehejte rostlinný tuk nebo máslo s cukrem a postupně do něj zašlehejte připravenou ořechovou kašičku.
  3. Krém je možné ještě dozdobit kousky nalámané čokolády.

Čokoládové cupcakes  Foto:

Čokoládové cupcakes                                                                                Foto:archiv Hera

reklama