zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Čočka a klobásky z Umbrie
Autor: Kublanka.cz Čočka a klobásky z Umbrie

Čočka a klobásky z Umbrie

Hodnoceno: 0x
Připravte si doma skvělé klobásky, k nim čočku a jako další přílohu můžete zvolit bílý chléb nebo uvařené brambory. Myslíme si, že vám ale kombinace čočky s klobáskou bude bohatě stačit. ;)
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Ve velké pánvi rozehřejte na mírném ohni 6 lžic olivového oleje, na kterém nechte orestovat nakrájená rajčata spolu s rozmáčklými stroužky česneku.
  2. Jakmile začnou stroužky česneku zlátnout, přidejte čočku, řapíkatý celer a zalijte kuřecím vývarem. Nechte vařit na mírném ohni za občasného míchání do změknutí (20–30 minut). Uvařenou čočku stáhněte z ohně, zakryjte poklicí a udržujte v teple do podávání.
  3. Klobásky: Mleté maso důkladně promíchejte s najemno nakrájenou chilli papričkou, semeny fenyklu, červeným vínem, pepřem a solí.
  4. Z dobře promíchaného masa tvarujte klobásky o průměru 3 cm a délce 8 cm (5–6 kusů), které zabalte do alobalu. Konce alobalu dobře utáhněte.
  5. Ve velkém hrnci přiveďte k varu větší množství vody, ve které nechte 2–3 minuty povařit klobásky zabalené v alobalu. Díky tomu budou držet pohromadě.
  6. Jakmile vyplavou klobásky na hladinu, vyndejte je z vody a nechte je mírně vychladnout. Poté je vybalte z alobalu a potřete olivovým olejem.
  7. Smažte nebo grilujte je na mírném ohni ze všech stran dozlatova (cca 5 minut).
  8. Opečené klobásky přidejte do pánve s čočkou a nechte je povařit na mírném ohni zhruba 5 minut. Ihned podávejte. Jako přílohu můžete zvolit bílý chléb nebo uvařené brambory.

Čočka a klobásky z Umbrie 2 Foto: Čočka a klobásky z Umbrie; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama