zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Chia pudink s karamelizovaným jablkem a hruškou
Autor: Kitchen Story Chia pudink s karamelizovaným jablkem a hruškou

Chia pudink s karamelizovaným jablkem a hruškou

Hodnoceno: 0x
Chia pudink s mangem nebo čokoládou, na tyto kombinace už recepty určitě znáte. Tentokrát pro vás máme verzi s karamelizovaným ovocem, dále do ní patří semínka, ořechy, jogurt a marmeláda. Neuvěřitelně pestrý dezert, skvělý pro milovníky chia semínek.
nad 2 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Chia pudink si udělejte jako první, protože je potřeba, aby se odležel. Chia semínka smíchejte dohromady s kokosovým mlékem a medem. Dejte odležet ideálně přes noc do lednice, aby jeho konzistence měla správnou hustotu.
  2. Na finální dozdobení je třeba udělat si karamelizované jablko s hruškou. Nakrájejte si je na menší kostičky a nezapomeňte je zbavit jádřinců. Na pánev dejte lžíci másla nebo ghí a orestujte společně oříšky, semínka a jablko s hruškou.
  3. Přidejte špetku soli, mletého zázvoru, polovinu lžičky mleté skořice a dvě lžíce medu. Dobře promíchejte a stáhněte z plotny.
  4. Připravte si 4 skleničky a můžete začít vrstvit. Začněte třeba 3–4 lžícemi chia pudinku, pak 1–2 lžičkami meruňkové marmelády, na kterou přijde bílý jogurt. Nakonec přidejte zkaramelizované jablko s hruškou a můžete podávat.

 

Chia pudink s karamelizovaným jablkem a hruškou 2 Foto:

Chia pudink s karamelizovaným jablkem a hruškou 3 Foto: Chia pudink s karamelizovaným jablkem a hruškou; foto: Kitchen Story

KITCHEN STORY

KitchenStory.cz Foto:

… aneb manželé v kuchyni!

Ze začátku to bylo vaření pro pár přátel a rodinu, ale pak se z toho stalo něco víc. Jirka a Marika se rozhodli, že se se svými každodenními zážitky, zkušenostmi a postřehy z kuchyně chtějí podělit a tak vznikl food blog KITCHEN STORY, kterému věnují každičkou volnou chvilku. Jejich obrovská výhoda je v tom, že jsou na to dva.  

Marika má ráda jednoduchou kuchyni o pár ingrediencích, která nezabere moc času a také zastává úlohu fotografa a stylisty. Jirka má radši větší výzvy, a proto se často pouští do složitějších receptů, navštěvuje kurzy vaření a různé kulinářské soutěže. Skloubením svých vlastností dokážou blogu propůjčit daleko rozmanitější pohled na život v kuchyni i mimo něj.

reklama